Muhabbit

Yatırımcılar için 2022 Yılındaki En İyi Kripto Para Analiz Araçları

Siz en çok hangi platformu kullanıyorsunuz?

Kripto paralar her geçen gün daha fazla tanınmaya başladı. 2022 Kasım ayının ortasında küresel kripto para piyasa değeri 994 milyar doları geçti. Piyasada bu kadar kripto para ve değer bulunuyorken, tüm bu bilgilerin kontrol edilebileceği bir de analiz araçları gerekmekte.

Piyasada bu konu hakkında çok fazla bilgi var. Yatırımcılar yatırım yapacakları projeleri ve portföylerini takip etmek için bilgi edinebilecekleri araçlar aramaya başladı. Bu da piyasada birçok bilgi içeren sitelerin oluşmasına sebep oldu. Bu haberimizde en etkili analiz araçlarını içeren sitelere yer vereceğiz.

DefiLlama

DefiLlama, DeFi plaformlarnı ve uygulamalarını takip eden merkeziyetsiz bir analitik analiz sayfasıdır. Uygulama, DeFi protokollerindeki toplam kilitli değer (TVL) verilerini kullanarak platformların gelişimini takip ediyor.

Site birçok filtreleme yöntemi ile kullanıcılara en sağlıklı verileri sunuyor. Ayrıca sitede TVL verilerine göre protokoller ve airdroplar gibi birçok bilgi paylaşılıyor.

DefiLlama, tüm popüler blok zincirlerini, DeFi protokollerini, uygulamaları ve onlarla bağlantı her ayrıntıyı takip ediyor. DefiLlama şu anda 1.750’den fazla DeFi protokolü ve 130’dan fazla farklı blok zincirini takip ediyor.

LunarCrush

Los Angeles merkezli platform LunarCrush; piyasa aktivitesini, işlem verilerini ve yatırımcı duyarlılığını ölçmek için sosyal ağlardan gelen verileri analiz eden bir sosyal zeka platformudur. Platform, özel olarak tasarlanmış araçlar ile yatırımcılar, borsalar ve fonlar için topluluğun düşüncelerini topluyor.

LunarCrush’un sağladığı veriler ile yatırımcıları en çok ilgilendiren bireyler, tokenlar ve borsalar hakkında gerçek zamanlı fikirler sunuyor. Bu platform sayesinde araştırma süresi azalıyor ve özel olarak üretilmiş sosyal zeka ile kripto para yatırımlarını basitleştirmeye yardımcı oluyor.

CryptoPanic

CryptoPanic, kripto paralar hakkında tam olarak istenilen haberlerin bulunmasını sağlıyor. Trend olan tokenlar, ayı ve boğa sinyalleri, istenilen kripto para hakkındaki güncellemelerin hepsi CryptoPanic sitesinde bulunuyor.

Platform, kullanıcıların sahip oldukları ve işlem yaptıkları kripto paraların fiyat hareketlerini anlamasına yardımcı oluyor. Platformda haberlerin yanında büyük kripto paraların fiyatları hakkında da güncellemeler bulunuyor.

Platform, ücretsiz olarak kullanıcının kripto para portföyünü de tutmasına olanak sağlıyor. Ayrıca aylık 9 dolar veya yıllık 99 dolara PRO üyelik ile ekstra özellik ve fayda sunuyor.

IntoTheBlock

IntoTheBlock, kullanıcılara gelecek market hareketleri hakkında fikir ve görüş sunan bir platformdur. Plarform, eşsiz veri analitik aracıyla, makine öğrenimini ve gelişmiş istatistikleri kullanıyor.

Marketteki kripto para varlıkları hakkında kısa ve uzun vadeli yatırımcılar için veri sağlıyor. Kullanımı kolay olan sitede panonun kullanımına bir kez alıştığınızda yatırım kararı ve analiz süreniz çok daha kısalacak.

IntoTheBlock, aylık 10 dolar veya yıllık 100 dolarlık ödeme planı ile blok zinciri analizleri, fiyat tahminleri, DeFi analizleri ve sermaye piyasaları fikirleri sunuyor.

CoinStats Portfolio Tracker

Portföy yönetimi odaklı CoinStats Portfolio Tracker, marketteki kayıp veya kazançları anlık olarak gösteriyor. İşlemlerin analitik verilerini tutarak, anlık bildirim yaparak 8.000’den fazla kripto paranın fiyat bilgileri ile net bilgiler veriyor.

CoinStats, birçok özelliği ücretsiz sunuyor ancak kullanıcılar PRO veya Premium üyeliğiyle daha fazla uygulama verilerine ulaşabiliyor.

Coinbase Prime

Coinbase Prime; prime servisler, portföy yönetimi ve gelişmiş ticaret platformuyla birçok kullanım alanını içinde bulunduruyor. Bu platformda ayrıca, işlemler onaylanıp, detaylı aktivite geçmişine bakılabiliyor.

Platform yukarıdaki özellikleri dışında kripto varlık yatırımlarının getirisini (ROI) en üst düzeye çıkarmak kripto para borsası kullanmanıza olanak sağlayan bir ticari araç seti sunuyor. Bu araç kiti içerisinde, akıllı sipariş yönlendirme, işlem sonrası işlem analizi yetenekleri ve gelişmiş algoritmalar bulunuyor. Bu araçlar ayrıca piyasa trendlerini tahmin etmenize ve bilinçli yatırımlar yapmanıza olanak tanır.

CoinGecko

Kripto para verileri deyince akla ilk gelen isimlerden biri CoinGecko’dur. 500’den fazla kripto para borsası ve 12.000’den fazla kripto para verilerini canlı olarak takip eder. CoinGecko, piyasada en geniş alanda veri sağlayan platformdur.

Platform, tokenları işlem hacmi, piyasa değeri gibi birçok alanda takip ediyor. Platform ayrıca, kripto para pazarında derinlemesine bir analiz sunuyor. Portföy gibi birçok başka veri imkanı sunan platformda birçok özellik ücretsiz. Ancak daha derinlemesine veri isteyen kişiler için aylık 41.66 dolara premium hesap bulunuyor.

Santiment

Kripto para yatırımcılarına doğru sonuçlar sunan bir başka analiz aracı Santiment’dir. Platform, 2.000’den fazla kripto para için blok zinciri, sosyal medya ve finansal veri sunuyor.

Platform ayrıca yakın gelişmelerin önünde kalmak için temel bilgiler ve davranışsal raporlar sunuyor. Dahası, takip ettiğiniz bir kripto para sosyal medyada çok konuşulmaya başlandığında uygulama üzerinden alarm veriyor.

Yeni başlayanlar için temel metrik verilerine platform üzerinden aylık 44 dolarlık bir ücrete ulaşılabiliyor. Daha fazla yarar ve daha fazla metrik veri içinse aylık 149 dolara SanAPI hesabı sahibi olmak gerekiyor.

Glassnode

Glassnode, yatırımcılara hayati veriler sağlayan bir başka platformdur. Platform, herhangi bir coin’in borsaya giriş ve çıkış verilerini gösteriyor. Borsaya ne kadar fazla bir coin yatırılırsa bu insanların o coin’i satmaya niyetli olduğunu gösteriyor.

Platformdaki veriler farklı “Tier”lere ayrılmış durumda. Tier 1 verilerine ulaşmak ücretsizken, daha ayrıntı veriler aylık 29 dolara, henüz piyasayla paylaşılmamış erken verilere ulaşmak içinse aylık 799 dolar ödemek gerekiyor.

Messari

2018 yılında Ryan Selkis tarafından kurulan Messari, birçok araç ve analiz grafiğiyle çeşitli kripto para verileri sağlıyor. Platform, çeşitli tokenlar hakkında, tokenomik, yatırım bilgileri, proje takımının üyeleri ve topluluk bağlantıları gibi gerekli olabilecek birçok veri sağlıyor.

Birçok özelliği ücretsiz olan Messari, daha fazla analiz aracı kullanılması için Messari PRO hesabına yükseltme istiyor. Messari PRO, aylık 24.99 ve 29 dolarlık farklı hesaplar içeriyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version