Muhabbit

BLOCKCHAIN

YAY Games, Oyun Endüstrisinde Farklı Avantajlar Sunuyor!

YAY Games, oyunculara, oyun oynarken gelir elde etme imkanı sunuyor.

Clock
Paylaş
YAY Games, Oyun Endüstrisinde Farklı Avantajlar Sunuyor!

Blockchain teknolojisi, oyun endüstrisini değiştirmeye devam ediyor. Blockchain oyunları sahip olduğu yeni teknoloji sayesinde geleneksel oyun evreninden ayrışmaya başladı.

Temelde blockchain oyunlarını geleneksel oyun evreninden ayıran özellikler bulunuyor. Örneğin oyunun içindeki ödemeler için kripto para birimleri kullanılabiliyor. Ayrıca NFT’ler sayesinde oyuncuların diğer oyuncularla veya platformlar arasında benzersiz öğeler/varlıklar takas etmesine ve oyun içi öğelerinin tam sahipliğini elinde tutmasına olanak tanır. Bunun yanında blockchain teknolojisi verilerin her aşamasını kayıt altına altına alarak bir güven ortamı oluşturmaktadır. Başka bir deyişle Akıllı Sözleşmeler yardımıyla, kullanıcıların sanal öğelerin şeffaf ve doğrulanabilir sahipliğini garanti etmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Blockchain oyun endüstrisi son birkaç ayda oldukça genişledi ve 2021 yılının ilk çeyreğinde %148 gibi şaşırtıcı bir büyüme kaydetti. Bu alana olan talep arttıkça da yeni oyunlar piyasaya çıkmaya devam ediyor. Bunlar arasında, Gamee, Axie Infinity ve The Sandbox gibi, kripto para birimi sektöründe ortaya çıkan, en çok bilinen ve büyüme gösteren olan oyunlar yer alıyor. Şimdi ise bu listeye güçlü bir şekilde giriş yapan YAY Games‘te katıldı.

YAY Games’i Farklı Kılan Özellikleri

Kripto para ve oyun alanında endüstri uzmanlarından oluşan bir ekibe sahip olan YAY Games, oyna-kazan konseptinin yeni ve geliştirilmiş bir versiyonunu yaratırken, blok zincir teknolojisi ile oyunlar ve merkezi olmayan finans arasındaki boşluğu oldukça daraltmış durumda.

0 UCC4aBeyaW3bAM3f - YAY Games, Oyun Endüstrisinde Farklı Avantajlar Sunuyor!
YAY Games

YAY’i diğer blockchain oyunlarından ayıran temel özellik ise, kullanıcıların birçok farklı yöntemle kazanmalarına olanak tanıyan madencilik mekaniğidir. YAY Games aşağıda yer alan farklı madencilik şekilleri ile kullanıcılara avantajlar sağlıyor. Bunlar arasında:

  • Oynanan oyun sayısına dayalı madencilik
  • Sıralamaya dayalı madencilik
  • Sosyal Madencilik (sosyal medyada sonuçları davet etme, paylaşma)
  • Oyun İçi Madencilik
  • Turnuvalar, yer alıyor.

YAY Games platformu, bu belirtilen madencilik ve çiftçilik mekanikleriyle birlikte sorunsuz ve kullanımı kolay bir arayüz sunmaktadır. Bunun yanında YAY, ilk merkezi olmayan finans (DeFi) oyun projesidir ve oyna-kazan oyunlarıyla bağlantılı olarak, oyuncuların eğlenirken ve en sevdikleri oyunları oynarken birden fazla gelir kaynağı oluşturmasına olanak tanımaktadır. Bu da onu diğer platformlardan ayıran temel özellikler arasında yer alıyor.

YAY Games Hakkında

YAY.games, ağ katılımcıları için tamamen merkezi olmayan bir şekilde oyun oynarken yenilikçi bir oyun içi madencilik sistemine sahip bir Oyun Pazarı’dır. Platform üzerinden kullanıcılar; oyun içi madencilik, çiftçilik ve ticaret yaparak kripto para kazanabilecekler.

Burada YAY Games yeni oluşumun ana hedeflerinden birinin, DeFi ve kripto paraların benimsenmesini yaygınlaştırmak ve herkesin finans yeniliklerinden mümkün olan en eğlenceli şekilde faydalanmasını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Platformun kullanımı da oldukça basit. Metamask’inizi veya herhangi bir BSC uyumlu cüzdanınızı platforma bağladıktan sonra, en çok sevdiğiniz oyunu seçip oynamaya başlıyorsunuz. Bu işlemi yaparken de aynı zamanda $ YAY ödülleri kazanabiliyorsunuz.

Yay Games Resmi Türk Topluluğu
https://t.me/yaygames_turkey

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar