Muhabbit

Yeni Bir Ankete Göre, Blok Zinciri İnsanların Spor Motivasyonunu Artırıyor!

Size kripto para verilse spor yapma konusunda daha istekli olur muydunuz?

Metaverse ve blok zinciri üzerine çalışmalar devam ederken, kullanıcıların düşünceleri de sık sık araştırma ve anketler ile değerlendiriliyor.

Metaverse ve blok zinciri teknolojisinin insanlara sağladığı yararın çeşitli yönlerinin ele alındığı yeni bir anket gerçekleştirildi. Bu ankete katılanların %80’i, çabalarının karşılığını kripto paralar ile alması halinde, daha fazla fiziksel egzersiz yapmaya motive olacağını ifade etti. Fitness sitesi FitRated’ın yaptığı ankete 1.001 Amerikalı katıldı.

Ankette ayrıca, katılımcıların %40’ının metaverse’teki spor salonları için fiziksel spor salonu üyeliklerini iptal etmeye istekli olduğu ortaya koyuldu. Ankete katılanların %81’i ise, kripto paralar ile teşvik edilirse, formda kalmak için daha fazla motive olacağını belirtti.

Kısa süre önce Ulusal Ekonomik Araştırmalar Bürosu tarafından yapılan bir araştırmada, tek başına paranın insanları spor salonuna gitmeye motive etmek için yeterli olmadığı sonucuna varıldı. Ancak FitRated’ın yaptığı ankete göre, blok zinciri tabanlı finansal teşviklerin, insanların spor salonuna gitmesi için yeterli bir motive kaynağı olduğu ortaya çıktı.

İnsanların blok zinciri tabanlı teşvikleri seçmesinin sebebi sporu “oyunlaştırma” haline getirmesi. Anket katılımcılarının %83’ü, blok zinciri tabanlı spor uygulamalarını sevmesinin sebebinin, fiziksel aktiviteleri oyunlaştırması olduğunu belirtiyor.

Katılımcılara kripto para karşılığında hangi tarz sporları tercih edecekleri sorulduğunda:

Anketteki bir başka soru ise, kullanıcıların hangi kripto para ile ödeme almak istediği hakkında oldu. Bu soruya ise kullanıcıların cevabı çoğunlukla Bitcoin idi. Teşvik ödemelerini Bitcoin ile almak isteyenlerin oranı %72 iken, %35,4’lük bir kesim Ethereum (ETH)’u, %34,6’lık bir kesim ise Dogecoin (DOGE)’i tercih edeceğini ifade etti.

Blok zinciri tabanlı spor uygulamaları

Blok zinciri tabanlı spor uygulamaları aslında uzun süredir hayatımızda ancak son zamanlarda Stepn ile daha bir dikkat çekici oldu. Ancak Stepn’den önce Sweatcoin vardı. Sweatcoin 2018 yılında çıktı ve yürünen adıma göre sweatcoin ödemesi yaptı. Ancak para çekmek için gerekli olan sweatcoin miktarı çok fazla olduğu için zamanla az kullanılır oldu.

İlginizi çekebilir: Stepn Nedir?

Stepn, basitçe ayakkabı NFT’si olan kullanıcıların yürüyerek para kazanmasını sağlayan bir uygulama. Arkasındaki sağlam destek ile diğerlerinden daha çok dikkat çekti. Ancak bu sektörde yalnız değil. Yürüdükçe para kazandıran uygulamalar arasında Step Uygulaması ve yakın zamanda çıkacak olan RunBlox bulunuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version