Muhabbit

BITCOIN

Yeni Bitcoin Adresleri Son İki Yılın En Yükseğine Ulaştı!

Bitcoin cüzdanı oluşturan insanlar artışta!

Clock
Paylaş
Yeni Bitcoin Adresleri Son İki Yılın En Yükseğine Ulaştı!

Çin’de kripto lehine bir “pazarlama kampanyası” başlatıldı ve bu durum yeni Bitcoin adreslerindeki yükselişin ardındaki sebep olabilir!

Analis Cole Garner, 5 Ekim’de attığı bir dizi tweette geçen hafta yeni Bitcoin adreslerindeki rekor artışa dikkat çekti.

Blockchain üzerinde izleme kaynağı Glassnode’dan alınan verileri baz alan Garner, yalnızca bir günde 22.000 yeni Bitcoin “adresinin” ortaya çıktığını belirtti. Bu sayı genelde günde 5.000 ila 10.000 arasında seyrediyordu.

Yeni oluşturulan #Bitcoin adresleri kesinlikle olağan dışı bir performans sergiliyor.

Garner, istatistikçi Willy Woo‘nun son görüşlerine katkıda bulunuyor. Geçen ayın sonlarında Woo, Glassnode verilerinden yararlanarak “BTC’ye gelen yeni katılımcıların, henüz fiyata yansımayan bir artışa sebep” olabileceğini söyledi.

Yeni adresler önemli bir hacim göstergesi diyerek sözlerine devam eden Garner, bu durumun fiyat hareketlerini etkileyeceğini düşünüyor.

image 1024x535 - Yeni Bitcoin Adresleri Son İki Yılın En Yükseğine Ulaştı!
Kaynak: Glassnode

Çin Medyası Kripto Performansını Övüyor

Yeni adreslerin kesin olarak kaynağı belli değil. Fakat bununla beraber, Eylül ayının son haftasında Çin’de geniş çapta yapılan bir medya kampanyası, Garner’ın iddiasını güçlendiriyor.

Garner bunun üzerine, bir tweetinde “Geçen hafta Çin hükümeti, Çinli perakende yatırımcılarının odağını kripto üzerine çekmek için koordineli bir pazarlama kampanyası başlattı” dedi.

Hareket aynı zamanda Primitive’in kurucu ortağı Dovey Wan’ın da dikkatini çekmiş durumda.

Wan, “Böylesine koordineli bir hareketi görmek gerçekten nadir bir durum” diyerek yorumunu yaptı.

Çin, tüketicilerin kripto para birimleri ile etkileşim kurma isteğine destek konusunda, geleneksellikten çok uzak bir yaklaşım sergiliyor. Madencilik faaliyetlerinin açıkça devam etmesine rağmen, işlemlerin OTC işlemleri ile sınırlı olması gerektiği bir yasa hala yürürlükte.

Bu arada, Bitcoin için yükseliş beklentilerini gösteren metrikler çoğalmaya devam ediyor. Woo, yakın gelecekte geleneksel varlıklardan, özellikle de altından bağımsız bir yatırım çağrısında bulunuyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar