BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Yeni Zelanda Polisi BTC-e Fonlarına El Koydu!

Yeni Zelanda polisi, kripto para borsası BTC-e’yi yönettiği iddia edilen şirketin 140 milyon Yeni Zelanda dolarına yani 91 milyon dolarına el koydu.

Yayın:

-

Yeni Zelanda Polisi BTC-e Fonlarına El Koydu!

Yeni Zelanda polisi, kripto para borsası BTC-e’yi yönettiği iddia edilen şirketin 140 milyon Yeni Zelanda dolarına yani 91 milyon dolarına el koydu.

Alexander Vinnik, zamanının en büyük kripto para borsası Mt. Gox’un çöküşüne neden olan siber saldırı ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle suçlanmıştı. Yunanistan tatili sırasında yakalanan Vinnik’in nereye iade edileceği veya davanın nerede görüleceği diplomatik bir krize neden olmuştu. 24 Ocak’ta Yunanistan’dan Fransa’ya iadesi gerçekleştirilen Vinnik, aynı gün hastaneye kaldırılmıştı. Dava süresince Fransa’da kalacağı sonra ise önce Yunanistan’a sonra Amerika’ya iade edileceği açıklanmıştı.

The Guardian’ın haberine göre, Fransa’daki dava süresince iletişimde olan Yeni Zelanda polisi, BTC-e borsasını yönettiği iddia edilen Yeni Zelanda’da kayıtlı bir şirket olan Canton Business Corporation’ın banka hesaplarına el koydu.

Yeni Zelanda polisinin dün akşam (22.06.2020) yaptığı basın açıklamasında, Yeni Zelanda tarihinde yapılan en büyük meblağdaki el koyma olduğundan bahsedildi.

Yeni Zelanda polis teşkilatından Komiser Andrew Carter, ele geçirilen para için, dünya çapında binlerce insanı mağdur eden olaydan elde edilen fonun sonunda ele geçirildiğini iletti.

Ayrıca Carter, BTC-e borsasının kara para aklama kontrolleri ve politikalarını göz önüne almayarak suçluların borsa yoluyla kara para aklamalarına izin verdiğine değindi. Yeni Zelanda polisinin Amerika Birleşik Devletleri Milli Gelirler Dairesi (Vergi Dairesi) ile işbirliği içerisinde olduğu da belirtildi. Yüksek Mahkeme’ye fonlar üzerindeki hakların kaybı ile alakalı bir talepte bulunulacağı da eklendi.

Bütün bunlar olurken Alexander Vinnik, suçsuzluğunu iddia etmeye devam ediyor. Hatta kendisinin BTC-e yöneticisi değil de danışmanı olduğunu öne sürdü. Ancak BTC-e ve Mt. Gox olayı dışında birçok suçlama daha yakasını bırakmayacak gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitfinex, Kripto Paranın Ötesine Geçiyor!

Yayın:

-

Bitfinex

Kripto borsası Bitfinex, Tether (USDT) ile çalışan hisse senedi endeksi türevlerini piyasaya sürerek dijital varlık alanının ötesine geçti.

Yeni türevler Europe 50 ve Germany 30 Perpetual Swap işlemleri, geleneksel hisse senedi piyasalarını kullanıcılara sunuyor. Europe 50, 18 Avrupa ülkesinden 50 hisse senedi kapsayan STOXX Europe 50 endeksini temsil ediyor. Germany 30 ise, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören en büyük 30 Alman hissesinin endeksini temsil ediyor.

İlk kez bir kripto borsası bir hisse senedi ürününü piyasaya sürdü. Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, “CME, Bitcoin vadeli işlemleriyle kripto para birimine geçti, Şimdi Bitfinex geleneksel pazarlara giriyor” dedi.

Ardoino, Bitfinex’in yarımı evrenini genişletmek ve kripto tüccarlarının tek bir platformda geleneksel pazarlara girmelerini sağlamak istediğini söyledi. Ardoino, “Yüksek hacimli tüccarlar, platformumuzda yaklaşık %80’lik bir orana sahip. Onların gereksinimlerine uyum sağladık ve bu teklif ile, varlıklar arası ticaret stratejilerini geliştirebildiğimizi gördük.” dedi.

Europe 50 ve Germany 30, 100 kata kadar kaldıraç imkanı sunuyor. Bitfinex, USDT ile birlikte çalıştığı için, forex ve faiz oranı risklerini azalttığını iddia etmekte. Ardoino, “Anlaşmanın USDT cinsinden olması önemlidir, çünkü bu, ticareti sorunsuz ve verimli bir hale getirir.” dedi.

Yeni türevler, belirli bölgelerde ve yalnızca “doğrulanmış kullanıcılar” tarafından kullanılabilir. Yani bu, yatırımcıların kimliklerini, fon kaynaklarını ve bankacılı ilişkilerini doğrulamak ve onaylamak için durum tespiti sürecinden geçmeleri anlamına geliyor.

Bitfinex, kısa bir süre önce Tether paritesinde euro, İngiliz sterlini ve Japon yeni ile sözleşmeler başlattı.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.