Muhabbit

Yeni Zelanda’dan, Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı Geldi!

Düzenleyici kurum, son düşüşün ardından yatırımcılara uyarılarda bulundu.

Yeni Zelanda finansal düzenleyicisi, son Bitcoin fiyat hareketinin ardından yerel kripto para birimi yatırımcılarına ve tüccarlarına yaptığı bir açıklama ile uyarılarda bulundu. Finansal Piyasalar Otoritesi FMA, kripto paraların yüksek riskli ve oldukça değişken varlıklar olduğunu ve bu nedenle yatırımcıların çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Yerel haber sitesi NZ Herald’da yayımlanan resmi bir açıklamaya göre, Yeni Zelanda Bitcoin fiyatında görülen en son çılgın yükselişi hakkında oldukça endişeli. Bir FMA sözcüsü yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin Yeni Zelanda’da düzenlenmediğini ve genellikle dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları tarafından istismar edildiğini dile getirdi.

Bunun yanında bazı kripto para borsalarının yüksek getiri vaat etmesi nedeniyle müşterilerin tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği yönündeki endişelerini de paylaştı.

FMA sözcüsü düzenlenmemiş denizaşırı kripto para borsaları hakkında bir uyarıda bulunarak Yeni Zelanda ile bağlantısı olmayan borsaların kimin takas ettiğini, aldığını veya sattığını açıklamadığı için takibi zorlaştırdığını belirtiyor.

Ayrıca yapılan açıklamada yatırımcıların, kullandıkları borsaların Yeni Zelanda dolarlarını bir güven hesabında tutup tutmadığını da kontrol etmeleri gerektiği bildiriliyor.

FMA, yerel halkın borsanın Finansal Hizmet Sağlayıcıları Siciline (FSPR) kayıtlı olduğundan emin olmaları gerektiğini çünkü olası bir anlaşmazlıkta, çözüm planına erişmek için bunun gereklilik olduğunu da söylüyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version