Muhabbit

Yield Guild Games’in Kullanıcı Sayısı, Axie Infinity ile Yükselişe Geçti

Yield Guide Games (YGG), Axie Infinity ile katılan yeni katılımcılar sayesinde yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Popüler oyun birliği Yield Guide Games (YGG), Axie Infinity ile katılan yeni katılımcılar sayesinde yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Çeşitli oynadıkça kazan (P2E) oyunlar için tasarlanmış olan platform, ellerindeki NFT’leri oyunculara kiralayarak iki taraflı bir kazanç sağlıyor.

Yield Guild Games, 2022 yılı Şubat ayındaki 20.700 aktif üyesi ile 2021 yılı Şubat ayındaki üye sayısına göre %8.500 artış gösterdi. 2021 Şubat ayında aktif üye sayısı sadece 241 idi. YGG, bu sayının önemli bir nokta olduğunu vurguladı.

Aktif üyeler (yatırımcı oyuncular) ellerindeki Axie NFT’lerini platform aracılığıyla yeni oyunculara kiralayabiliyor. Yeni oyuncunun oyun içinde kazandıkları ise oyuncu, NFT sahibi ve YGG arasında paylaşılıyor.

YGG işletme ofisleri şefi Colin Goltra konu hakkında şunları söyledi:

Bu YGG olarak ulaşmamız gereken birçok hedeften sadece bir tanesiydi. Özellikle oyun alanında yatırımlarımızı oldukça hızlandırdık. Platformumuz ile oyunlar, ortaklar ve üyelerimiz için köprü görevi görmeye devam edeceğiz.

YGG’nin şubat ayı raporunda Axie Infinity yerel tokenı SLP’den 26.4 milyon dolar farm edildiğini belirtildi. Bu sayı ocak ayı farm rakamlarına göre %57 artış gösteriyor.

Daha net rakamlar vermek gerekirse, 2022 Şubat ayı sonuna kadar 18.4 SLP token (360.000$) farma eklendi. Bu sayının %70’i oyunculara, %20’si NFT sahiplerine ve %10’u YGG şirketine gitti.

CoinGecko’ya göre Temmuz 2021’den beri SLP tokenın fiyatı %95 oranında düştü. Ancak bu düşüşlere rağmen, YGG’de bu tokena sürekli bir talep olmuştur. SLP tokenın fiyatı 2021 Temmuz ayında 0,4$ civarındayken şu an 0,018$ civarında seyrediyor.

Yield Guild Games Hakkında

Yield Guild Games oynadıkça kazan/oyna-kazan oyuncuları için merkezi bir topluluktur. YGG birçok ülkeye ayrı ayrı hizmet etmek amacıyla kurulmuştu ancak şimdi tüm dünyada kullanılıyor. Başlangıçta sadece Filipinlilerin kullanması için YGG Filipinler kurulmuştu. Sonrasında ise Güneydoğu Asya, Hindistan, Latin Amerika ve Brezilya’da merkezler kurulmuştur.

YGG, başta Axie Infinity olmak üzere birçok oyun destekliyor. Bunlardan sonuncu CyBall. CyBall futbol temalı cyberpunk oynadıkça kazan oyunudur.

Yield Guild Games’in arkasında Axie Infinity ve Yearn Finance Communities’i başlatan ekibin bir parçası olan Gabby Dizon bulunuyor.

Daha Fazla GameFi Haberi için: GameFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version