Muhabbit

ALTCOIN

Yine Elon Musk Yine Dogecoin! Yeni Tweet Geldi!

Elon Musk, Dogecoin’i gerçekten seviyor gibi görünüyor.

Clock
Paylaş
Yine Elon Musk Yine Dogecoin! Yeni Tweet Geldi!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para birimi Dogecoin hakkında bir Tweet attı. Musk tweetinde, küresel finans sisteminin üzerine çöken Dogecoin standardının “kaçınılmaz” olduğunu söyledi.

image 15 - Yine Elon Musk Yine Dogecoin! Yeni Tweet Geldi!

Elon Musk’ın Dogecoin hakkındaki alaycı tweeti Kaynak: Twitter

 

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter olayına ithafen bir kullanıcı giden Bitcoin’lerini Musk’tan istedi. Musk ise bu talebe şu şekilde cevap verdi:

Üzgünüm, sadece Doge satıyorum!

image 16 - Yine Elon Musk Yine Dogecoin! Yeni Tweet Geldi!

DOGE’un fiyatı, gün içinde %14 arttı. Kaynak: TradingView.com

Musk’ın viral tweet’inden sonra Dogecoin fiyatı yaklaşık olarak %14 artarak, 0.003052 $’dan 0.003433 $’a kadar yükseldi. Üst düzey kripto para birimlerinin aksine DOGE nispeten düşük bir likiditeye sahip. Bu durum da DOGE’u kısa süreli fiyat şişirmelerine ve düşürmelerine karşı savunmasız bırakıyor.

Musk Kripto Topluluğu İle Birlikte Eğleniyor

Geçtiğimi haftalarda, viral bir TikTok paylaşım furyası ile birlikte Dogecoin fiyatları ciddi bir oranda artmıştı. Bu süreçte DOGE üç gün gibi kısa bir sürede, 0.0023 $’dan 0.005 $’a kadar yükselmişti.

Musk’ın attığı bu tweet, Dogecoin’in artan popülerliğine bir atıf gibi görünüyor. TikTok’taki Dogecoin hakkındaki beklenmedik kampanya medyada önemli bir yer edinmişti.

Musk’ın Kripto Paralar Hakkında Tweet Atması Endüstri İçin Faydalı mı?

Musk, zaman zaman bazı tweetler ile kripto endüstrisini eğlendirmekten hoşlanıyor. Paul Tudor Jones gibi popüler figürlerin aksine, Musk kripto para birimlerinin ciddi bir yatırımcısı sayılmaz.

Ancak Musk’ın, ABD’de düzenli olarak kripto hakkında tweet atan en yüksek profile sahip CEO’lardan biri olduğu aşikar.

Bildiğiniz üzere kripto para birimleri hala birçok yatırımcı için niş bir pazar olarak kalmaya devam etmekte. Karşılaştıracak olursak, küresel pazardaki en baskın kripto para birimi Bitcoin’in piyasa değeri, Tesla’nın piyasa değerinden daha düşük.

DTAP Capital’in kurucusu Dan Tepiero konu hakkında şunları söyledi:

TSLA’nın bu konumu zirve noktasına benzemiyor. Bu gidişle, Elon Musk birkaç ay içinde dünyanın en zengin insanı olabilir. Elon Musk’ın net değeri tüm Bitcoin arzının %25’ine eşit hale geldi. Kim bilir? Belki birkaç tane Bitcoin alır.

Büyümesinin erken evresinde olan bir kripto para, Musk’ın yaptığı tanıtımlardan ciddi bir şekilde yararlanabilir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar