Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41420.62
5.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2250.02
4.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.47
1.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $233.4
2.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

YouTube, Kapattığı Kripto Para Kanalını Geri Açtı!

YouTube, kripto para haber sitesi Bitcoin.com’un resmî kanalını kapatmıştı ancak birkaç saat içerisinde yanlışlıkla olduğunu iddia ederek açtı.

Clock
Paylaş
YouTube, Kapattığı Kripto Para Kanalını Geri Açtı!

YouTube, kripto para haberleri veren web sitesi Bitcoin.com’un resmî YouTube kanalını kapatmıştı ancak birkaç saat içerisinde yanlışlıkla olduğunu iddia ederek açtı.

728×90 muhabbit - YouTube, Kapattığı Kripto Para Kanalını Geri Açtı!300x250 muhabbit - YouTube, Kapattığı Kripto Para Kanalını Geri Açtı!

YouTube ve kripto para dünyası arasındaki ilişki pek de güzel gitmiyor. Geçtiğimiz aylarda hoş olmayan olaylar meydana gelmişti. Bugün bunlara bir yenisi daha katılmıştı. Ancak geçtiğimiz dakikalarda olay tatlıya bağlandı.

Kripto para haber sitesi Bitcoin.com’un resmî kanalı, YouTube tarafından erişime kapatılmıştı. YouTube tarafından yapılan açıklamada kanalın, YouTube Topluluk Kuralları’nı ihlal ettiği iddia edildi. Ancak Bitcoin.com’un yöneticisi Roger Ver, hiçbir geçerli sebep olmadan kapatıldıklarını savunuyordu.

Hatta YouTube üzerinde türeyen birçok sahte hesap ile dolandırıcılık peşinde olanlara karşı sessiz kalırken Bitcoin.com’u kapatmalarını haksızlık olarak nitelendirdi. Ayrıca YouTube’un dolandırıcılıkla mücadelede olan zayıflığına da dikkat çekti.

YouTube’un yanlışlıkla kapattık diyerek tekrar erişime açmasından önce, Roger Ver artık başka alternatifler seçmeyi düşündüklerini açıklamıştı. Inry.tv, Dtube veya BitChute gibi seçenekleri araştırmaya başlamışlardı.

Bitcoin.com  - YouTube, Kapattığı Kripto Para Kanalını Geri Açtı!

Ancak YouTube’dan beklenen haber çok da zaman geçmeden geldi. Kripto haber sitesinin YouTube resmî hesabını “yanlışlıkla” kapattıklarını açıkladılar. Şu anda (15.06.2020/23:30) 40 binden fazla takipçisi olan hesap erişime açık.

YouTube’un kripto para dünyasından hoşlanmadığı algısı büyümeye devam ediyor. Daha önce de birçok kripto para analisti YouTuber’ın hesapları askıya alınmış veya kapatılmıştı. Ripple da geçtiğimiz aylarda dolandırıcı hesaplar ile yetkin bir mücadele veremediği gerekçesiyle YouTube’a dava açmıştı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar