Muhabbit

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in dış gözlemcisini seçti

Adalet Bakanlığı (DOJ), Binance’in dış gözlemcisi olarak Sullivan ve Cromwell yerine Forensic Risk Alliance (FRA) şirketini seçti.

Kripto para borsası Binance’in, yasa dışı mali faaliyetlerle ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile yaptığı savunma anlaşmasının bir parçası olarak üç yıl boyunca izlenmesi gerekiyor. DOJ, gözlemci olarak Sullivan & Cromwell yerine FRA’yı bu görev için seçti. Londra merkezli olan Forensic Risk Alliance (FRA), adli muhasebe ve uyumluluk danışmanlığı hizmetleri sunmakta.

Gözetim süreci zor geçebilir

Binance’i izleme sürecinin amacı, şeffaflığı ve mevzuata bağlılığı artırmak. Bu süreç atanan üçüncü tarafın yasal uyumluluğunu sağlamak için gözetim altında bir izleme sağlıyor. Analistler, Binance‘in bu gözetim sürecinin şirket için zor olabileceğini ve iç kaynaklarının çoğunu kullanacağını ancak Binance’in izin verildiği pazarlara yeniden girmesine yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Sullivan & Cromwell; banka düzenlemeleri, dijital varlıklar, ekonomik yaptırımlar ve mali suçlar konularında hizmetler sunan bir şirket. Öte yandan şirket Şubat 2024’te FTX alacaklılarından bir toplu dava aldı. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version