Muhabbit

ABD PayPal müşterileri, uluslararası ödemelerde stablecoin kullanabilecek

Silikon Vadisi merkezli ödeme devi PayPal, PYUSD stabilcoin’in kullanımını genişletmeye yönelik yeni bir adım attı. Şirket, ABD müşterilerinin artık PYUSD kullanarak uluslararası para transferleri yapabileceklerini duyurdu. Bu hizmetle ABD’den yaklaşık 160 ülkeye para göndermek mümkün olacak. Aynı zamanda bu işlem için müşterilere herhangi bir işlem ücreti yansıtılmayacak.

PayPal’ın bu adımı, küresel para transferlerinin maliyetini düşürme ve kripto para birimlerinin benimsenmesini teşvik etme hedefleriyle örtüşmektedir. Şirketin açıklamasında Dünya Bankası’nın yayınladığı bir rapora atıfta bulundu. 200 dolarlık bir transferin ortalama maliyetinin %6’nın üzerinde olduğuna dikkat çekiliyor.

Paypal’dan Önemli Hamle

Fintech devi, geçen yıl başlattığı PYUSD stabilcoin’in kullanımını artırmayı ve aynı zamanda dijital varlıklarda güvenilir bir aktör olarak konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. PayPal, stabilcoin’inin piyasaya sürülmesiyle birlikte dünyanın kripto para birimlerine olan ilgisinin arttığını belirtmişti.

PayPal‘ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu açıklamayı yaptı:

“ABD’li Xoom kullanıcılarına PYUSD kullanarak sınır ötesi para transferlerini finanse etme seçeneği sunmak, kripto para birimlerinin yaygın kabulünü teşvik etme hedefimize önemli bir adımdır.”

PayPal’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte

Son Yazılar

Exit mobile version