Muhabbit

ABD’li Dev Varlık Yöneticisi 10.667 GBTC Aldı!

Grayscale’in Bitcoin Trust’ına olan talep artıyor.

ABD’li büyük varlık yöneticisi Kingfisher Capital, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’e yakın zamanda önce 10.667 adet Grayscale Bitcoin Trust hissesini aldığını açıkladı. 

28 Ocak tarihinde SEC’in web sitesinde yer alan dosya incelendiğinde, Kingfisher Capital’in, büyüyen şirket için yatırım çeşitlendirmesi yaptığı vurgulandı. Varlık yöneticisinin hâlihazırda, bankacılıktan enerjiye kadar çeşitli sektörlerde yüzlerce şirket ve fona sahip olduğu biliniyor.

Kingfisher’ın yatırım yapmış olduğu bu Grayscale’in ürününü yakın zaman önce aldığı bildirildi. Bu da Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı döneme denk geliyor.

Kingfisher tarafında yapılan açıklamada, şirketin misyonunun yatırımcıları için değeri en üst düzeye çıkarmak olduğunu ve öncelikle varlıklı aileleri, işletme sahiplerini, kurumları ve profesyonelleri değerlendirmek olduğu belirtiliyor.

Son zamanlarda GBTC borsa kodu altında işlem gören Grayscale Bitcoin Trust, dijital varlığı doğrudan satın almak için tercih edilen bir yöntem haline geldi. Bilindiği üzere, Rothschild Investment Corporation adlı bir New York yatırım yöneticisi de kısa süre önce GBTC’ye olan yatırımını 31 Aralık 2020 itibariyle 30.454 hisseye yükselttiğini duyurmuştu.

Fon yöneticisi Grayscale tarafından 28 Ocak tarihinde yapılan bir açıklamada, Grayscale’in Bitcoin Trust altında tutulan toplam varlığın 20 milyar doların üzerinde olduğu bildirildi.

Kurumsal yatırımcılar için yeni bir yatırım şekli olarak görülen Grayscale ürünlerine yapılan yatırımın, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde 3,3 milyar dolara ulaştığı ve bunun da haftalık ortalama 250,7 milyon dolarlık bir girişe denk geldiği bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version