Muhabbit

ABD’nin Georgia Eyaleti Yetkilileri, Bitcoin Madencileri İçin Vergi Teşviklerini Düşünüyor!

Bitcoin madencilerinin bölgedeki faaliyetleri için vergi düzenlemesi düşünülüyor.

Georgia

Bitcoin Madenciliği

ABD’nin önde gelen eyaletlerinden Georgia, yakın zaman önce sunulan bir mevzuata göre, eyalette faaliyet gösteren kripto para madencileri için potansiyel vergi teşviklerini dikkate alan en son ABD eyaleti konumuna geldi.

Cumhuriyetçi eyalet milletvekilleri tarafından 14 Şubat 2022 tarihinde sunulan “dijital varlıkların ticari madenciliğinde kullanılan elektriğin satışının veya kullanımının muaf tutulması” isimli tasarı, bunun bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Bu aslında ülke genelinde uygulanması planlanan ilk girişim değil.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl, Kentucky eyalet yetkilileri de benzer bir yaklaşım sergileyerek, kripto para madencilerine yönelik, satış ve kullanım vergilerine odaklanılması gerektiğini belirtmişti. Hatta bu kapsamda bir eyalet yasa tasarısı dahi sunulmuştu.

Georgia eyaletindeki kripto para madencileri için mevcut durum göz önüne alındığında, yeni hareket aslında şaşırtıcı değil. Çünkü bölgede yoğun bir şekilde madencilik faaliyeti yürütülüyor.

Hatta Fortune tarafından yayımlanan bir makalede, Foundry gibi büyük Amerikan firmalarının eyalette operasyonları olduğu belirtilmiş ve bölgedeki faaliyetlere vurgu yapılmıştı.

Makalede, dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olan Foundry’ın, işi memnuniyetle karşılayan eyaletler arasında yer alan Georgia’yı, madencilerin gözde mekanları arasında gösterdiği belirtilmişti.

Çin Yasakları ABD’ye Yaradı

Çin’in, kripto para madencilerine yasak getirmesinden sonra ve Rusya’nın da aynı şeyi yapmayı düşünmesi, ABD’yi, kripto para madencileri için dünyanın bir numaralı hedefi haline getirdi.

Şimdi, milyarlarca dolar değerindeki yüz binlerce madencilik makinesi, Amerika genelinde elektrik şebekelerine bağlanarak, yeni bir endüstriyi ortaya çıkarıyor.

Bazı eyaletler madencileri çekmek için çalışırken, diğerleri daha temkinli bir yaklaşımı benimsemeye devam ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version