Muhabbit

Açıklamalara Göre Facebook NFT Sektörünü Araştırıyor!

Facebook NFT sektörüne girmeyi düşünüyor!

facebook

Facebook nft

Geçtiğimiz günlerde Facebook, kripto para cüzdanı Novi’nin geliştirilme süresinin tamamlandığını açıklamıştı. Bunun yanı sıra şirket, NFT sektörüne giriş yapmayı planlıyor olabilir.

Facebook Financial’ın başkanı ve Diem’in ortak geliştiricisi David Marcus, çarşamba günü yaptığı açıklamada, NFT endüstrisine dahil olmanın yollarını “araştırdıklarını” söyledi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Marcus, Bloomberg TV’ye verdiği bir röportajda, Facebook’un NFT özelliklerini tanıtmak için birden fazla seçeneği değerlendirdiğini söyledi. Marcus, seçenekler konusunda Facebook’un kendisine çok güvendiğini ve iyi bir konumda olduklarını da belirtti.

Novi gibi iyi bir kripto para cüzdanınız olduğunda, NFT’lere de destek vermeniz gerektiğinin farkına varıyorsunuz.

Marcus, Novi’nin birkaç senelik geliştirilme aşamasının tamamlanmasından sonra artık “lansman için hazır” olduğunu belirtti. Ancak elde ettiğimiz bilgilere göre Facebook, Diem için düzenleyici kurumlardan onay alana kadar bu lansmanı ertelemiş.

Facebook’un Düzenleyici Krizi

Bildiğiniz gibi Facebook, iki sene önce Libra ismiyle bir dijital para birimi üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu. Fakat küresel düzenleyici baskılar sebebi ile Facebook’un başı derde girmişti. Sonunda ise Facebook Libra’yı yeniden markalaştırdı ve ismini Diem olarak değiştirdi. Bunun yanı sıra Marcus, Facebook’un Novi’yi Diem olmadan başlatmayı sadece “son çare olarak” düşündüğünü de kamu oyu ile paylaştı.

Facebook’un düşüncelerine göre, Diem’in başarısı her iki projeye de bağlı.

Facebook, Haziran 2019’da Libra için bir “whitepaper” yayımladı. Yayımlanan “whitepaper”a göre Libra, ABD doları, euro, Japon yeni, İngiliz sterlini ve Singapur doları dahil olmak üzere çeşitli itibari para birimleriyle sabitlenecekti.

Yılın ilerleyen günlerinde küresel düzenleyici baskılar ile karşılaşan Libra Derneği, o günden bu yana stablecoini piyasaya sürmek için mücadelesini sürdürüyor. Yaşanan son olaylar ile birlikte dernek, yeniden markalaştı ve Diem Vakfı olarak ismini değiştirdi. Bunun yanı sıra proje artık sadece ABD doları ile sabitli olacak ve ABD hükümeti tarafından düzenlenecek şekilde yeniden tasarlandı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version