Muhabbit

AK Parti, Küresel Kripto Para Borsası ile Görüşecek!

AK Parti’yi temsil eden AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, küresel kripto para borsası ile görüşecek.

türkiye bitcoin görüşme

türkiye bitcoin görüşme

AK Parti’yi temsil eden AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, kripto para dünyası ile ilişkileri ilerletmeye devam ediyor.

Neler Olmuştu?

Son 1 aydır Türkiye kripto para ekosistemi için önemli günler yaşanıyor. Her şey Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı “kripto para yasa tasarısı” açıklaması ile başladı. Açıklama sonrası kamuoyuna bir taslak sızmıştı. Sızdırılan kripto para yasa tasarısı taslağı, kripto para ekosisteminde tartışmalara konu olmuştu.

Kripto para yasa tasarısı taslağını konuşmak üzere sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinde grup konuşması açan ünlü analist Kamile Uyar ve Vuca ekibi, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ı ağırlamıştı.

Konuşmanın sonunda Elitaş, kripto para yasa tasarısı taslağını konuşmak üzere kripto para sektöründe önde gelen isimleri Meclis’e çağırmıştı. Kripto para ekosisteminden isimler, Meclis’te Elitaş’ın konuğu olmuştu.

Meclis görüşmesi

İlk Metaverse Görüşmesi

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, kripto para dünyasındaki gelişmeleri takip ederek geçtiğimiz gün (17 Ocak 2022) partinin ilk Metaverse görüşmesini gerçekleştirmişti.

Elitaş Binance ile Görüşecek!

Kripto para dünyası ile görüşmelerine devam eden Elitaş, bu kez küresel kripto para borsası Binance’in Türkiye temsilcileri ile görüşeceğini açıkladı.

Bloomberght’nin haberine göre, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş Perşembe günü (20 Ocak 2022) Binance’in Türkiye kolunun temsilcileri ile bir araya gelecek. Meclis’te gerçekleşeceği belirtilen görüşmede Binance temsilcilerinin Elitaş’a kanuni düzenlemeler konusunda görüş ve önerilerini sunacağı belirtiliyor.

Binance Türkiye temsilcileri tarafından yapılacak sunumun, Meclis’e verilmesi planlanan yasa tasarısı taslağını etkileyebileceği düşünülüyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version