Muhabbit

Alchemy Pay Nedir?

Alchemy Pay, fiat para birimleri ve kripto para birimleri arasında bir köprü görevi gören dünyanın ilk hibrit kripto para birimi ödeme ağıdır.

Alchemy Pay

Alchemy Pay

Alchemy Pay, fiat para birimleri ve kripto para birimleri arasında bir köprü görevi gören dünyanın ilk hibrit kripto para birimi ödeme ağıdır. Alchemy Pay, dünyadaki ilk merkezi olmayan hibrit ödeme geliştiricisi ve dünyadaki ilk merkezi olmayan şifreli ödeme çözümü olmasıyla öne çıkmaktadır. Platform ayrıca Virtual Crypto-Linked adlı sanal ödeme kartlarını piyasaya süreceğini açıklamıştır.

Google Pay ve PayPal gibi dijital ödeme platformlarıyla uyumlu halde çalışacak olan bu sanal ödeme kartları, aynı zamanda Amazon ve eBay gibi popüler ticaret platformları da dahil olmak üzere Visa ve MasterCard seçenekleriyle beraber milyonlarca kullanıcıya hizmet verecektir. 2021 yılının sonlarında ya da 2022 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen bu sanal ödeme kartları ayrıca 40’tan fazla popüler kripto para birimini de destekleyecektir.

Alchemy Pay, şu anda aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 65 ülkede 300’den fazla ödeme ağını desteklemektedir.

Alchemy Pay’in ödemelerini desteklediği ülkeler

Alchemy Pay’in şu anda 100’den fazla stratejik ortaklığı ve geliştiricisi bulunmaktadır. Bunlar arasında Kanadalı çok uluslu bir e-ticaret sitesi olan Shopify.com’da kullanıcılar Alchemy Pay’le ödeme yapabiliyor. Global kripto para borsası Binance’de ise kullanıcılar BNB ya da BUSD satın alabilirler. Diğer önemli ortaklık projeleri arasında da blok zinciri teknolojisi Celo, ödeme ağı olan Visa ve MasterCard bulunmaktadır.

Alchemy Pay ve Teknolojisi

Büyük miktardaki ödemeleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlayan platform aynı zamanda tekli ödeme kanalları ile birden fazla ödeme alıyor. Çoklu ödeme işlemleri için PullPay kullanan platform, bu yöntemle beraber kullanıcılarına ödemeler için taksit imkanı da sunuyor. Uzun süren işlem süreleriyle bilinen BTC ve ETH gibi coinlerin transferini de saniyeler içinde tamamlamayı amaçlayan platform, kullanıcıların ödeme sırasındaki güvenliğini sağlamak için de yapay zekaya dayanan algoritmalar geliştirdi. Bu yapay zekaya dayalı algoritmalarla fiyat dalgalanmalarını önlemek isteyen Alchemy Pay, akıllı sözleşmeler için de özel şablonlar geliştirdi.

Bunlara ek olarak, Alchemy Pay’in kullanıcılara sunduğu en büyük özellik tek ödeme sistemiyle birlikte fiat para birimleriyle tüm dünyada kartlara ve mobil cüzdanlara kripto para ödeme seçeneğini sunması olarak öne çıkıyor. Ayrıca, platformdaki kullanıcıların ödeme yöntemleri veya fiat para birimleri fark etmeksizin, Alchemy Pay tarafından döviz oranları en aza indirgeniyor. Alchemy Pay’in kullanıcılarına sunmuş olduğu bir diğer özellik ise rekabetçi işlem ücretlerinin ötesinde, kullanıcılarına her kripto para işlemi için platformun yerel tokenı olan ACH hediye etmesi oluyor.

ACH Token Ekonomisi ve Güncel Fiyatı

Toplam Arz: 10,000,000,000

Dolaşımdaki Arz: 1,800,000,000

Özel Satış Fiyatı: $0.01

Alchemy Pay Takımı: Toplam arzın %18’i (Halka satışın ardından 60 ay sonra piyasaya sürülecektir)

Halka Satış: Toplam arzın %18’i (Farklı dönemlerde kilitlemelerin açılmasıyla piyasaya sürülecektir)

Ekosistem: Toplam arzın %5’i (Farklı dönemlerde projenin yol haritasına göre piyasaya sürülecektir)

Danışmanlar: Toplam arzın %2’si (24 ay içinde piyasaya sürülecektir)

Ağ mobilizasyonu: Toplam arzın %6’sı (Borsalara girişten sonra kilitlenecek ve sınırlanacaktır)

Mining: Toplam arzın %51’i

TradingView ACH grafiği

Alchemy Pay içeriğimizi yazarken anlık olarak $0.113 fiyatıyla borsada işlem gören ACH, bu fiyatıyla beraber özel satış fiyatının yaklaşık 11 katına ulaşmış durumda. ACH tokenının ATH’si ise yaklaşık $0.2 olarak görüntüleniyor.

ACH’yi Neren Satın Alabilirim?

ACH satın almak isteyen kullanıcılar Huobi, Gateio, Coinbase ve MEXC borsalarında bu işlemi gerçekleştirebilirken, merkezsiz borsalarda ACH satın almak isteyen kullanıcılar SushiSwap ya da Uniswap’ta bu işlemi gerçekleştirebilirler.

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir?

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version