Muhabbit

Altcoin Ticaretindeki Aşırı Artış, Güney Kore’de Endişeye Yol Açtı!

Güney Kore Bankalar Federasyonu, altcoin ticareti konusunda uyarıda bulundu.

Güney Kore

Güney Kore

Güney Kore Bankalar Federasyonu (KFB), ülkedeki kripto para borsalarında altcoin alım satım hacimlerindeki artış konusunda uyarıda bulundu.

The Korea Herald’ın 10 Mayıs tarihinde yayımladığı bir habere göre, bankacılık birliği, üye bankalardan kripto para borsalarının müşterileri için sundukları altcoin’ler üzerinde bir denetim yapmalarını istedi.

Haberde ayrıca KFB’nin, altcoinlerde aşırıya kaçan borsalara hesap hizmetleri sağlayan bankaların potansiyel risklerinden endişe duyduğu bildiriliyor. Bunun için bir öneride bulunan KFB şu açıklamayı yapıyor:

“Önerdiğimiz kriterlerden biri, dijital varlıkların güvenliği ve bu, bir borsadaki dijital para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa çok fazla dijital varlıkla ilgilenirse, daha fazla risk almış olur.”

Kore Borsalarında Bitcoin Hacmi Düştü

KFB’nin tavsiyesi, yerel borsalardaki altcoin işlem hacminin yaklaşık yüzde 95’e varacak şekilde yükselmesiyle geldi. Örneğin dev kripto para borsaları Upbit ve Bithumb’da sırasıyla son 24 saatte yapılan ticaretin sadece % 4,97 ve % 13,31’i Bitcoin işlemlerinden oluşuyor.

Bilindiği üzere Güney Kore’deki kripto para yatırımcıları tarafından altcoinlere doğru kayda değer bir dönüş yaşandı. Bu değişim, yılın başlarında Bitcoin ( BTC ) alım satım faaliyetlerinde karşılık gelen bir düşüşle aynı zamana denk geldi ve Kimchi priminin çökmesine yol açtı.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarında (Upbit, Coinone ve Bithumb) her biri kendi platformunda 150’den fazla altcoin listeliyor. KFB’nin tavsiyesi de bu borsalardaki BTC ticaretinin, Coinbase ve Binance gibi diğer büyük borsaların ortalamasından çok daha düşük, (% 5’in altında) olduğu için geliyor.

Bankacılık birliği ayrıca üyelerinin mevcut altcoin ticareti patlamasıyla ilişkili olabilecek potansiyel kara para aklama risklerinden haberdar olmalarını da istiyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version