Muhabbit

Amerikan Gizli Servisi Kripto Para Farkındalık Merkezi Kurdu

Amerikan Gizli Servisi kripto para farkındalık merkezi kurdu. Merkez kripto paraların yasa dışı kullanımıyla mücadelede gizli servisin en son çalışmalarını içerecek ve dijital varlıkların güvenliğine dair halkı bilgilendirecek.

Amerikan Gizli Servisi

Amerikan Gizli Servisi

Amerikan Gizli Servisi kripto para farkındalık merkezi kurduğunu duyurdu. 1865 yılında kalpazanlık faaliyetlerine son verme amacıyla Hazine Bakanlığı kapsamında kurulan Gizli Servis, günümüzde İç Güvenlik Birimi’ne bağlı olarak hareket ediyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

Servisin web sitesine göre misyonlarının başında kilit konumların ve ulusal öneme sahip olayların güvenliğini sağlamak için finansal soruşturmalar yürütmek yer alıyor.

Yeni web sitesi, ajansın dijital varlıkların yasa dışı kullanımıyla mücadele konusundaki en son çalışmalarını içerecek ve ayrıca dijital varlıkların güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunda kamuoyunu bilinçlendirecek bilgiler sağlayacak.

Amerikan Gizli Servisi

Amerikan Gizli Servisi Dijital Varlıkların Dolandırıcılığa Zemin Hazırlamasından Endişeli

Amerikan Gizli Servisi Soruşturma Birimi’nin Başkan Yardımcısı Jeremy Sheridan’a göre birimin amacı ülkenin finansal sistemine yönelik olası suçlara karşı halkı bilgilendirmek ve bu kapsamda dijital varlıklara dair farkındalığı artırmak. Sheridan açıklamasında ayrıca kripto paralarla ilgili suçlara karışanların tespiti, tutuklanması ve yargılanması süreçlerinde de birimin aktif rol oynayacağını belirtti.

Kripto para birimlerini ve dijital varlıkları kullanan yatırımlar ve işlemler doğası gereği suç teşkil etmez. Ancak dijital dünyanın sunduğu bu imkanlar dolandırıcılık yapmak isteyen ya da başka yasa dışı faaliyetlerin üstünü örtmeye çalışanlar için yeni fırsatlar sunar.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version