Muhabbit

Anchor’un Geliştiricileri, Do Kwon’u %20 APY Oranı Konusunda Uyardığını İddia Ediyor!

Anchor’un geliştiricileri, platformun sadece %3,6’lık APY oranı sunmak için tasarlandığını, ancak bunun son dakikada değiştiğini iddia ediyor.

LUNA TERRRA

LUNA TERRRA

Anchor’un geliştiricileri, platformun sadece %3,6’lık APY oranı sunmak için tasarlandığını, ancak bunun son dakikada değiştiğini iddia ediyor. Anchor’un geliştiricisi, bu gerçeği verdiği bir röportaj sırasında söyledi. Kore medya kuruluşu JTBC’nin gerçekleştirdiği röportajda Anchor’un geliştiricisi şunları söyledi:

“Anchor platformu hayata geçmeden sadece bir hafta önce daha fazla yatırımcı çekmek için %3,6’lık oran %20’ye kadar çıkarıldı. Bu kadar yüksek APY ile çıkacağını bilmiyordum. Bu orandan sonra bu sistemin çalışmayacağını düşündüm. Platformu tasarlayanlardan biri bendim ama en başından beri platformun bu şekilde çalışamayacağını tahmin etmiştim.”

JTBC’ye göre Terraform Labs, yüksek faiz oranlarıyla yatırımcıları cezbetmek istedi ve bunun için özel bir çaba sarfetti.

Bay B, Nisan 2019’daki lansmanın hemen öncesinde bu sorunu Terra Luna’nın kurucusu Kwon Do-Hyung (Do Kwon) ile ele almaya çalıştığını söyledi:

“Yayınlanmadan hemen önce CEO Kwon Do-Hyung’a faiz oranının düşürülmesini önerdim ama kabul edilmedi.”

Terra Classic (LUNC) ve algoritmik stablecoin USTC’nin kötü düşüşü, Güney Kore hükümetinin kripto paralar için yeni politikalar hazırlamak zorunda kaldı çünkü kaybedilen miktar çok fazlaydı. Güney Kore, Haziran ayında yeni bir Dijital Varlık Komitesi kuracak.

Do Kwon, Mayıs ayı ortasında Güney Kore’de konuyla ilgili bir parlamento oturumuna katılmak üzere çağrıldı.

Mayıs ayında Güney Koreli yetkilileri, Terraform Labs çalışanlarına kasıtlı fiyat manipülasyonu olup olmadığını ve tokenların uygun listeleme prosedürlerinden geçip geçmediğini araştırmak için mahkeme celbi çıkardığını bildirildi.

Buna rağmen Terra kurucu ortağı, yıkılan Terra (LUNA) ve TerraUSD’yi (UST) canlandırmayı amaçlayan, Pheonix-1 olarak da bilinen Terra 2.0 adlı yeni bir zincirle 28 Mayıs’ta çöken ağı yeniden başlatmayı başardı.

Terra 2.0 Blockchain Yayınlandı!

Terra 2.0 blok zinciri 28 Mart 2022 Cumartesi günü piyasaya sürüldü. Birçok büyük borsa trade işlemleri için platformlarında yeni LUNA‘yı listeleyeceklerini duyurdu ve destekledi.

LUNA 2.0 Genesis Blok 0’dan Başladı!

TerraForm Labs; LUNA 2.0’ı piyasaya sürmeden önce yaptığı duyuruda, yeni blok zincirinin ilk sürümle hiçbir alakası olmayacağını belirtmişti. Aynı şekilde yeni blok zincir; lansman sırasında dApps olmadan, blok 0’dan başlayan bir genesis blok zincirine dayalı olarak oluşturuldu.

25 Mayıs 2022 tarihinde LUNA’nın topluluk üyeleri oylama gerçekleştirdi ve LUNA’nın yeni blok zinciriyle devam etme kararı verdi.

İlginizi çekebilir: Terra, LUNA 2.0 Olarak Yeni Bir Blockchain Geliştirecek!

Topluluğun büyük kısmı Terra ekibinin önerdiği LUNA 2.0 için lansmanda ezici bir destek verdi ve böylece yeni blok zincirine geçiş kararı alınmış oldu. İlk önce lansmanın 27 Mayıs Cuma günü yapılması planlanmıştı. Fakat LUNA 2.0 bir sonraki gün yani 28 Mayıs Cumartesi saat 06:00 GMT civarında airdrop başladıktan sonra yayına girdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version