Muhabbit

Animoca Brands Şirketi Lympo, Yeni NFT Tokenı Piyasaya Sürüyor!

Şirket LMT isimli yeni tokenı piyasaya sürüyor.

Animoca Brands’in bir şirketi olan Lympo, sporla ilgili NFT’ler için ekosistemde kullanılacak LMT yardımcı tokenı piyasaya sürüyor. Şirket lansmanın, Binance Akıllı Zincir üzerinde gerçekleşeceğini bildirdi.

Hatırlanacağı üzere Lympo, 2018 yılında, amacı sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmek olan ve çeşitli borsalarda listelenen LYM tokenını piyasaya sürdüğünde sektörde adından bahsettirmeyi başarmıştı. 

2020 yılının sonlarına gelindiğinde Lympo, önde gelen bir dijital eğlence şirketi olan Animoca Brands tarafından satın alındı. Animoca Brands, The Sandbox gibi blockchain oyunları yayınlayan ve CryptoKitties‘in yaratıcıları Dapper Labs ile olduğu gibi ortaklıklara sahip olan bir şirkettir. 

Animoca Brands’in satın almasıyla birlikte Lympo ana faaliyet alanı olan sporun yanı sıra oyun sektörüne de girmiş oldu. Bu kapsamda Lympo şu anda spor ve NFT‘lere dayalı belirli bir oyun türü geliştiriyor. Bunun için öncelikle spor dünyasıyla ilgili Non Fungible Tokenler piyasaya sürülecek. Bunlar arasında; sporcular, takımlar, hem ortak hem de nadir kartlar olacak. 

İkinci bir adım olarak, bu koleksiyonlar, NFT’lerin özelliklerinin çeşitli seviyelerde geliştirilebileceği “Kazanmak İçin Oyna” isimli oyununa katılmak için kullanılacak. Bunun yanında oyunun aktivitelerinde kullanılacak para birimi haline gelecek. Çıkacak olan tokenın isminin ise LMT olarak belirlendiği açıklandı. Açıklamada ayrıca LMT’nin sadece koleksiyon parçalarının özelliklerini iyileştirmekle kalmayıp, aynı zamanda turnuvalarda rekabet etmek ve gerçek değerli ödüller kazanmak için takımların oluşturulmasında da kullanılacağı bildirildi.

LMT Token

LMT tokenı, 19 Mart 2021’de çıkarılacak. Elinde şirketin eski tokenı olan LYM tokenı bulunan kullanıcılar bu tokenları LMT ile değiştirebilecekler.

LMT token zamanla, spor ile ilgili NFT’lerin dünyasına erişim sağlamada da kullanılacak. İlk olarak Ethereum blok zincirinde verilecek olan Fungible Olmayan Tokenler, kısa zaman sonra Binance Akıllı Zincirine taşınacak.

Binance Akıllı Zincir, Ethereum‘un aksine, çok daha hızlı ve daha ucuz işlemleri garanti ediyor. Bu nedenle, NFT’lerin madenciliği, transferi ve ticaretinin Binance Akıllı Zincir’de çok daha kolay olacağını söyleyen şirket geçişin olabildiğince hızlı olmasını sağlayacağını açıkladı.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version