Muhabbit

Anonymous’tan Elon Musk’a Açık Mektup!

Ünlü hacker grubu, Elon Musk’ı tehdit ediyor!

Elon

Yaklaşık 5 saat önce Reddit üzerinden paylaşılan bir videoda, Anonymous’un Elon Musk’ı açık açık tehdit ettiği ortaya çıktı.

Ünlü hacker grubu, Elon Musk’ın elektrikli otomobil firmasının ciddi anlamda ülkeyi kirlettiğinden ve çalışanlarına köle gibi davrandığından bahsediyor. Bu arada Tesla araçlarında kullanılan Lityum madenlerinde çocuk işçilerin çalıştığını belirten grup, şirketin o kadar da “yeşil” olmadığının altını çizdi.

https://www.youtube.com/watch?v=UG07x3aN3b0

Genel olarak Tesla’nın ürettiği teknolojiler dolayısıyla ciddi bir fan kitlesine sahip olduğunu fakat bu rekabette farklı firmaların da bulunduğunu belirten Anonymous, bu durumdan ötürü Elon Musk’ın şımarık bir trol haline geldiğini ifade ediyor.

Elon Musk’ın Şirketi Teşviklerle Bitcoin Almış!

Bu arada bildiğiniz gibi Tesla, yıllardır ürettiği ürünlerden kâr edemeyen bir firma. Tesla, sözde “yeşil” duruşundan elde ettiği karbon kredisi sayesinde fon kazanabilmiş. Anonymous’un iddiasına göre, Tesla, aldığı Bitcoin’leri devletten elde ettiği teşvikler ile satın almış.

Fakat Tesla’nın satın almış olduğu Bitcoin’ler, bazı otoriteleri enerji kullanımı sebebi ile rahatsız etmiş gibi görünüyor.

Anonymous’un iddialarına göre, Bitcoin’in sözde harcadığı enerji, Tesla’nın yeşil kimliğine ket vurmuş durumda. Bundan dolayı Elon Musk, Twitter üzerinden piyasayı manipüle eden bazı paylaşımlarda bulunuyor.

Bildiğiniz gibi Elon Musk, aylar öncesinde Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumlu mesajlar atarak piyasayı yükseltiyordu. Son günlerde ise bazı tweetlerinde olumsuz mesajlar atarak, piyasayı ters yönde hareket ettirmeye başladı.

Görünüşe göre Elon Musk, PoW konsensüsünü kullanan Bitcoin gibi kripto paralardan vazgeçip, daha yeşil kripto paralara odaklanmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version