Muhabbit

Aptos Foundation Erken Testnet Kullanıcılarına 20 Milyon Token Airdrop Dağıttı!

Aptos’tan dikkat çeken airdrop.

Layer 1 blok zinciri şirketi Aptos Foundation, yakın zamanda mainnetini duyurdu. Büyük mainnet duyurusundan sonraki gün 18 Ekim 2022 tarihinde ise erken testnet kullanıcılarına ücretsiz APT token dağıttığını açıkladı.

Aptos, elindeki token miktarının %2’lik kısmı olan 20 milyon APT tokenı testnet kullanıcılarına dağıttığını duyurdu. Aptos erken test aşamasında toplamda 110.235 katılımcı oldu. Tokenın dağıtım zamanındaki değeri göz önüne alındığında bu kişilere 200 ila 260 milyon dolar arasında para dağıtılmış oldu.

İlginizi çekebilir: Aptos Nedir? APT Hangi Borsalardan Alınır?

Blok zinciri şirketine göre airdrop’a hak kazanmak için kategori temel alındı. Bunlar, “Aptos Teşvik Testnet programına katılmak” ve “APTOS: ZERO testnet NFT’si mint etmek” oldu. NFT mint kategorisinde sadece ilk mint edenler airdrop’a hak kazandı. İkinci market alışverişindekiler airdrop’a alınmadı.

Şirket, airdropu resmi Aptos Topluluk sitesinden duyurdu ve sitesinden dağıtım yaptı. Şirket ayrıca, gerekli bilgileri ve airdrop almaya hak kazananları sitesine kayıt olan mail adreslerine mail olarak gönderdi. Atılan mailde kullanıcıların dolandırıcılara dikkat etmesi ve dolandırılmaktan kaçınmak için sadece resmi kaynakları kullanması konusunda uyarılar bulunuyordu.

Aptos’un topluluk üyelerine ilk airdrop’u projenin özellikle Twitter’da kripto para topluluğu tarafından en çok incelendiği zaman geldi. Aptos’un staking özelliği üzerinde çalıştığını iddia eden Solana blok zinciri geliştiricisi Paul Fidika bir seri tweet atarak projenin “Dodgey tokenomics” ve “Sahte POS” olduğunu iddia etti.

Aptos blok zinciri hakkında!

”Meta’nın stablecoin projesi Diem” üzerinde çalışan geliştiriciler tarafından hazırlanan Aptos, Rust tabanlı programlama dili Move ile yazıldı.

Aptos, APT coin’i 1 milyar adet arz ile piyasaya sürdü. Bu 1 milyar adetin yüzde 51,02’si topluluğa, yüzde 19’u ana katılımcılara, yüzde 16,50’si vakfa ve yüzde 13,48’i de yatırımcılara pay edilmiş görünüyor. Arzın tamamına ise 2027’nin sonlarına doğru ulaşılması bekleniyor.

Aptos, 2022 Mart ayında a16z liderliğindeki ilk finansman turunda; Tiger Global, Katie Haun, Multicoin Capital, FTX Ventures, Coinbase Ventures, Binance Labs ve PayPal Ventures gibi büyük yatırımcılardan 200 milyon dolar topladı. Daha sonra temmuz ayında FTX Ventures ve Jump Crypto tarafından yönetilen ve Binance Labs’ın katılımıyla A Serisi finansman turunu 150 milyon dolar ile kapattı. Toplamda 350 milyon dolarlık bir fon ile girişim başlatıldı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version