Muhabbit

Artık Bir Bitcoin ile Bir Tesla Alabilirsiniz!

Artık Bitcoin’inizi satıp Tesla alabilirsiniz!

Artık 1 Bitcoin

Artık Bir Bitcoin sahibi olan bir kişi, Tesla’nın ürettiği Model 3 modelini satın alabilir!

BTC / USD bu hafta 34.000’ı geride bırakıp 35.600 $’a kadar yükseldi.

2021 Döviz Kuru: 1 BTC = 1 Tesla

Tesla’nın resmi internet sitesindeki fiyatlandırmalara göre, şirketin giriş seviyesi modeli olan Model 3, herhangi bir teşvik indirimi sunulmaz ise, Amerika Birleşik Devletleri’nde 33.960 $’dan satışa çıktı.

Bitcoin’i destekleyip desteklemediğini her zaman belirsiz bırakan tweetler ve yorumlar ile kripto para ile bir süredir alay eden Musk, Tesla alımları için kripto para birimini kabul etme baskısı ile karşı karşıya.

Documenting Bitcoin isimli bir Twitter kullanıcısı, “Bir Bitcoin ile artık bir Tesla satın alınabiliyor. Peki siz bu ödeme yöntemini ne zaman kabul edeceksiniz?” dedi.

Blockstream CEO’su Samson Mow, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken yeni fiyat paritesine dikkat çekti.

Fidelity’de Bitcoin madenciliği direktörü Juri Bulovic, “Bu yılın ilerleyen günlerinde 1 BTC ile bir 911 satın alabildiğiniz zaman, Model 3 fiyatına güleceksiniz.” dedi.

Bitcoin / USD ve TSLA Hisse Senedinin Yıllık Kazanç Tablosu. Kaynak: TradingView

Musk DOGE’u Seviyor!

Daha öncelerde bildirdiğimiz gibi, Tesla hissesi, 2020’deki kazançlarını geride bırakan tek hisse senedi olarak kayıtlara geçti. 1 Ocak tarihinde 90 $’ın biraz altında olan hisse senedi, geçen haftanın sonunda 729 $’dan işlem gördü.

Bu arada Musk, Bitcoin ile ilgilenmek yerine, Twitter’daki boş zamanının bir kısmını Dogecoin’e ayırıyor. Karikatür tabanlı altcoin için bazı karakteristik yorumlar yapan Musk, DOGE / USD’nin bir hafta içinde %125 artış göstermesine sebep oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version