Muhabbit

Avalanche Merkeziyetsizlik Konusunda Birçok Projeyi Geride Bıraktı!

Mainnet aktivasyonunun üzerinden oldukça kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Avalanche, oldukça yüksek “nod” sayısına ulaşmış durumda.

avalanche

Avalanche güncel verilere göre birçok projeyi merkeziyetsizlik konusunda geride bırakmış görünüyor.

Mainnet aktivasyonunun üzerinden oldukça kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Avalanche, oldukça yüksek “nod” sayısına ulaşmış durumda.

İlk 100 Kripto Para Birimi

Piyasada oldukça uzun zamandır bulunan birçok projeyi merkeziyetsizlik noktasında geride bırakmayı başaran Avalanche, iki aydan kısa süre içinde 605 farklı blok üreten ve doğrulayan “nod”a ulaştı.

Rakip birçok proje ile karşılaştırıldığında, önemli bir fark atan Avalanche’ın en yakın rakibi Tezos olarak öne çıkıyor.

Blokchain Ağlarının Nod Sayıları’

Tezos ağında ise 405 nod bulunmakta. Haziran 2018’de başlatılan Tezos “mainnet”ine en yakın nod sayısı ise Polkadot’ta bulunuyor. Polkadot ağında çalışan aktif nod sayısı da 221 adet.

21 Eylül’de başlatılan Avalanche’ta nod sayısı diğer ağlara önemli fark atmış görünüyor.

Wrapped ETH Testnet Üzerinde

Avalabs’ten Kevin Sekniqi dun yaptığı açıklama ile birlikte Wrapped ETH’ın Avalanche testnet üzerinde oluşturulduğunu duyurdu. Yakın zamanda desteğin mainnet üzerinde de başlatılacağını belirten Sekniqi, çalışmalar ile ilgili görseli paylaştı.

https://twitter.com/kevinsekniqi/status/1326181696534949891

Yakın zaman içerisinde Ethereum üzerindeki her şeyi Avalanche üzerine taşıyabilecek hale geleceklerini belirten Sekniqi, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Avalanche hakkında ne düşünüyorsunuz?

Diğer altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version