Muhabbit

Avalaunch Nedir?

Avalaunch, yalnızca Avalanche ekosistemi için oluşturulmuş ilk ve tek protokol olmayı hedefleyen bir platformdur.

Avalaunch

Avalaunch

Avalaunch Nedir?

Token havuzları ve açık artırmalar sunan, ekiplerin Avalanche blok zincirini kullanarak izin gerektirmeksizin birlikte çalışabilir bir ortamda projeleri için fon toplamalarına olanak sağlayan ve merkezi olmayan bir protokol olan Avalaunch, gelecek vadeden ve yenilikçi projelere merkeziyetsiz,hızlı, güvenli ve verimli bir platform inşa etmek için, yalnızca Avalanche ekosistemi için oluşturulmuş ilk ve tek protokol olmayı hedefliyor.

Neden Avalanche Üzerinde Tasarlandı?

Avalanche ekosistemini geliştirmeye ve büyütmeye yardımcı olmayı amaçlayan topluluk odaklı bir proje olan Avalaunch, vizyonunu ve yönünü bu şekilde belirlemiştir.

Bu amaçla da Avalanche C-Chain’deki tüm akıllı sözleşmeleri Avalaunch tarafından başlatılmış olup, token listeleme ve likidite sağlama işlemlerini de sadece Pangolin AMM’de gerçekleştirecektir.

Avalanche platformunun mükemmel potansiyeline dikkat çeken Avalaunch, C-Chain üzerine kurulu sürekli genişleyen uygulama listesinin kendilerini heyecanlandırması, Avalanche üzerinde tasarlanması adına önemli bir neden olmuştur.

Avalaunch satışları, Avalanche’a gönderilecek olup sonrasında C-Chainde gerçekleşecek olan Ethereum tabanlı bir akıllı sözleşme aracılığıyla gerçekleşecekti ve bunların hepsi Avalaunch uygulaması içinden yapılacaktı.

Avalaunch’ın buradaki amacı Ethereum’daki kullanıcıların aktifliği ve likiditesinden yararlanmaktı. Bu durumda da Avalaunch, Avalanche ve Ethereum arasında köprü görevi görecekti.

Ayrıca; Avalaunch satış payları, akıllı sözleşmelerle platform tokenına yatırım yapan kullanıcılar tarafından belirlendiği için bu sözleşmeler Ethereum’da gerçekleştiğinde XAVA dağıtımı parçalara ayrılacak ve böylece her iki zincirde de yönetilmesi zorlaşacaktı.

Sonuç olarak, Avalanche’ın bir platform olarak isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılayabildiğini düşünen Avalaunch, en iyi hizmeti burada alacağı konusunda fazlasıyla emin.

Avalanche’ın teknolojisine ve ileride sektöre sunacaklarına da derinden inandığını belirten platform aynı zamanda da Avalanche’ın yıllar içindeki gelişimini de heyecanla takip edeceğini belirtiyor.

Avalaunch’ın Amaçları Nedir?

Mevcut IDO modeline yenilik getirmeyi amaçlayan Avalaunch’ın çözüm getirmek istediği problemler arasında yeni listelemelerdeki yüksek işlem ücretleri, yeni yatırımcıların kafasını karıştıran exchange mekaniği, adil olmayan dağıtımlar, fiyatı manipüle eden otomatik piyasa yapıcıları, yatırımcıları zor durumda bırakan fiyat oynaklığı ve olumsuz kullanıcı bildirimleri yer alıyor.

Avalaunch bu sorunları çözmek için güvenli uygulamalar, daha hızlı sonuçlandırma, sezgisel tasarım, yüksek verimlilikle düşük maliyetli işlemler ve varlıkları blok zincirleri arasında taşıma yeteneği gibi kullanıcılarına çözümler sunmayı amaçlıyor.

Fon toplama endüstrisinin geleceği olma yolunda hızla ilerleyen Avalaunch, güvenli, hızlı ve şeffaf şekilde fon toplayarak herkesin kazandığı bir ortam sunmak ve faydalı uygulamalar aracılığıyla gerçek değer üreten, yeniliği kendine ilke edinmiş bir platform olmayı amaçlıyor.

Avalaunch Token Ekonomisi ve Metrikleri

XAVA, Avalaunch platformunun yerel tokenıdır. Avalaunch, token dağıtımında doğru sayıda tokenı paylaştırma, piyasa talebini analiz etme ve sürdürme, yönetişim sözleşmelerine geçişi sağlama ve bireysel alıcıları önemseme gibi bazı temel konuları dikkate alıyor.

Arz

Toplam Arz: 100 milyon

Dağıtım

Token Satışı: 33 milyon

Ekosistem: 32 milyon

Kurum: 21 milyon

Danışmanlar/Ortaklar: 9 milyon

Likidite: 5 milyon

Başlangıç turunda toplam arzın yaklaşık %14’ü (14.025 milyon) projeyi ileriye taşımaya yardımcı olan en eski destekçilere ayrılmıştır. XAVA tokenları, daha fazla miktarlarda arz edilmesi için ayrıca özel turlara ayrılmıştır. Özel turlarda toplam arzın yaklaşık %19’u (18.975 milyon) dağıtılmıştır.

Birinci gün dolaşımdaki arz 5.1975 milyon olan XAVA tokenın, başlangıçtaki piyasa değeri ise $181,913 USD’dir.

XAVA Farming ve Staking

Topluluğundaki kullanıcılarına daha fazla XAVA tokenı kazandırmayı amaçlayan Avalaunch staking ve farming ürünleri ile de bunu destekliyor.

Kullanıcıların XAVA stake ederek piyasa değeri yüksek, güçlü bir satış dağıtımı olan XAVA tokenı kazanacağı tek taraflı staking, kullanıcıların varlıklarını daha verimli bir şekilde büyütmesine olanak sağlıyor.

LP ödülleriyse, likiditeyi temin etmek ve kullanıcıların katılımını sağlamak için önemli bir öneme sahiptir. Kullanıcılarına daha fazla XAVA tokenı kazandırmak isteyen Avalaunch, LP ücretleriyle beraber kullanıcılarına harika bir fırsat sunuyor.

Ayrıca, topluluğundaki ilk destekçilerini dikkatli bir şekilde seçen Avalaunch, bunun bir avantaja sahip olduğunu ve teknik bir güvence vermese de topluluğundaki ilk destekçilerinin staking veya farming yapmayacağını, bu sebeple de topluluk katılımının artacağını güvenle belirtmiştir.

Avalaunch & Muhabbit Ödüllü Ama Etkinliği

Avalaunch ayrıca Muhabbit’e özel ödüllü AMA etkinliğinde kullanıcılarıyla buluşuyor. 600 USDT dağıtılacak olan bu ödüllü AMA etkinliği 15 Ağustos 2021 tarihinde saat 21:00’de Muhabbit Telegram kanalında (@muhabbitmuhabbet) gerçekleşecek. Siz de bu ödüllü AMA etkinliğine katılıp, Avalaunch hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir ve dilerseniz merak ettikleriniz sorabilirsiniz.

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version