Muhabbit

Avrupa Merkezli Borsa Eterbase Hacklendi! 5 Milyon $ Kayıp!

Borsa tarafından yapılan açıklamada saldırıya maruz kalan 6 farklı cüzdan adresi topluluk ile paylaşıldı.

eterbase kripto para borsası

Avrupa merkezli kripto para borsası Eterbase hacklendi. Saldırı sonucunda hackerlar 5 milyon $’ı zimmetine geçirmeyi başardı.

Çalınan varlıkların tümünün borsanın “hot wallet“ından çalındığı belirtilmekte. Saldırganların “cold wallet”lara erişim sağlaması halinde durum çok daha vahim olabilirdi.

Borsa tarafından yapılan açıklamada saldırıya maruz kalan 6 farklı cüzdan adresi topluluk ile paylaşıldı.

Hacklenen cüzdanlar arasında borsanın Ethereum (ETH) cüzdanı, Tezos (XTZ) cüzdanı, Algorand (ALGO) cüzdanı, XRP cüzdanı, Bitcoin (BTC) cüzdanı ve Tron (TRX) cüzdanı bulunuyor.

Borsa tarafından ne kadarlık bir zararın ortaya çıktığı açıklanmış değil. Cüzdan adreslerini takip eden The Block ise zararın 5 Milyon $ civarında olduğunu belirtmekte.

Ethereum cüzdanından çalınan ETH ve ERC-20 Token’ların değerinin 3,9 Milyon $ değerinde olduğu tespit eden ekip, 471,000 $ değerindeki Tezos (XTZ) cüzdanının kaybın en büyük ikinci kısmını oluşturduğunu belirtiyor.

Bugünkü İkinci Kötü Haber

Bugün Bithumb tarafından gelen üzücü haberin ardından Eterbase’in hacklenmesi de kripto para dünyasını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

Son bir haftada ikinci kez polis baskınına uğrayan Bithumb ofisi, geçtiğimiz günlerde satışını gerçekleştirdiğin BXA Token ile ilgili polis tarafından inceleme altına alınmıştı.

İkinci baskın sonrasında Bithumb tarafından da gelen net bir açıklama bulunmuyor.

Eterbase saldırısı sizce önümüzdeki günlerde fiyat noktasında bir olumsuzluk yaratır mı?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version