Muhabbit

Binance, Avrupa Bankacılık Otoritesi ile MiCA Görüşmesine Katıldı

Binance, Avrupa Birliği’nin MiCA mevzuatıyla ilgili olarak Avrupa Bankacılık Otoritesi ile gerçekleştirdiği istişarenin özetini paylaştı.

Binance, Avrupa Birliği’nin MiCA mevzuatıyla ilgili olarak Avrupa Bankacılık Otoritesi ile gerçekleştirdiği istişarenin özetini paylaştı.

Görüşmelerin bir kısmı, stablecoin operatörlerinin, Avrupa Birliği’nin MiCA mevzuatına uyum sağlamak için Elektrikli Para Kurumu (EMI) lisansı başvurusunda bulunurken, bu lisans başvurularının kabul edilmesi için belirli bir süre boyunca lisans ücreti ödememeleri gerekip gerekmediği konusuna odaklandı.

Binance, şu an için bu lisanslara başvuruda bulunulmadığını söyledi. Bu durumun Avrupa kripto para pazarını ve Avrupa kripto para borsalarının küresel rekabet gücünü etkileyebileceğine dikkat çekti. Ancak, 2024 ortasına kadar çözüm bulunması gerektiğini de belirtti.

Binance, düzenlemelerin değerine ve MiCA’nın sağlayabileceği pratik faydalara inandıklarını ve yapıcı görüşmelerin MiCA’nın hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağına inandıklarını vurguladı. Ayrıca, kripto para endüstrisinin MiCA’nın genel amacından büyük ölçüde olumlu etkileneceğini belirtti ve düzenleyicilerle iş birliğine devam edeceklerini ifade etti.

Ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), MiCA’ya desteğini daha önce dile getirmiş ve bu düzenlemelerin dünya genelinde kopyalanacak bir küresel düzenleyici standardı olabileceğini söylemişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version