Muhabbit

Binance, İsrail’deki Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı!

İsrail Sermaye Piyasası Kurumu, Binance’in İsrail’deki faaliyetleri hakkında detaylıca açıklama istedi.

İsrail Sermaye Piyasası Kurumu, Binance’in İsrail’deki faaliyetleri hakkında detaylıca açıklama istedi. Bunun üzerine Binance şirketi, İsrail’deki tüm faaliyetlerini durdurdu.

İsrail Sermaye Piyası Kurumu yetkililerin yaptığı açıklamada, Binance’in faaliyetlerini durdurma kararıyla ilgili şu açıklamalarda bulundular:

Binance şirketini lisans konusunda incelemeye aldık ve bunun üzerine Binance şirketi, İsrail’e odaklı tüm faaliyetlerini durdurdu.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, son zamanlarda düzenleyici yaptırımlarla baş etmeye çalışıyor. Binance‘in kripto para piyasasında sunmuş olduğu hizmetlerde, lisanslama noktasında eksikler olduğu iddia ediliyor. Birçok ülkede inceleme altına alınan Binance, son çare olarak faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Amerika’da SEC kurumunun başlatmış olduğu incelemeyle sarsılan Binance şirketi; sonrasında İngiltere, Tayland, Japonya, Almanya ve Çin gibi ülkelerde yasaklanmıştı. Şimdi de İsrail‘in lisanslama noktasındaki kararlı duruşu Binance şirketini İsrail’den çekilmeye zorladı.

Binance, MASAK’ın da İncelemesi Altında!

MASAK

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) geçtiğimiz günlerde Binance şirketine yükümlülük incelemelerinde tespit edilen ihlallerine karşılık 8 milyon lira idari para cezası kesmişti. MASAK’ın Binance üzerindeki incelemeleri ise hala devam ediyor.

Dünya genelinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Binance platformunun Türkiye’de 1 milyondan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor.

Binance Şirketinin Merkez Değişiklikleri!

Binance şirketi merkez bulma noktasında da birçok yaptırımla karşılaşmıştı. Binance şirketi 2017 yılında Çin’de kurulmuştu fakat Çin’in kripto para faaliyetlerini yasaklaması üzerine merkezini Japonya’ya taşıdı. Japonya’da şirket bazlı sorunlar oluşunca, son adres olarak merkezini Malta’nın Cayman adalarına taşıdı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version