Muhabbit

Binance’de Yeni Listelemeler! TRY Paritesi De Var!

Küresel kripto para borsası Binance, TRY paritesi de içeren yeni listelemelerini duyurdu.

binance muhabbit

binance muhabbit

Küresel kripto para borsası Binance, yeni listelemelerini duyurdu.

Küresel kripto para borsası Binance, yarın (14 Ocak 2022) itibarıyla platformunda listelenmesi planlanan yeni kripto para paritelerinin listelemelerini internet sitesinde duyurdu.

Binance Hangi Pariteleri Listeliyor?

Küresel kripto para borsası Binance’in listeleyeceği kripto paralar:

Binance Ne Zaman Listeleyecek?

Küresel kripto para borsası Binance, yeni listelemelerini 14 Ocak 2022 tarihinde Türkiye saati ile 12.00’da alım satıma açacağını açıkladı.

Binance’den Not!

Küresel kripto para borsası Binance, listeleme duyurusunda önemli bir dipnot paylaştı. Listelenmesi planlanan pariteler arasında bir de ICP’nin (Internet Computer) TRY (Türk Lirası) ile paritesi yer almaktaydı.

Binance ICP/TRY paritesine atıfta bulunarak TRY’nin bir kripto para birimi değil de fiat para birimi olduğunu, karıştırılmaması gerektiğine dair kripto para yatırımcılarını uyardı.

Neden Sadece TRY Var?

Binance tarafından yapılan yeni listeleme açıklamasında yeni listelenenlerde içerisinde fiat para birimi yer alan tek parite ICP/TRY olmakta. Dfinity Foundation’ın uzun soluklu projesi ve token’ı Internet Computer (ICP), Dfinity’nin sınırsız kapasiteyle internet hızında çalışan ilk Blockchain bilgisayarı projesi olmakta.

Geçtiğimiz 2021 yılının Mayıs ayında Binance üzerinde ICP/BTC, ICP/BNB, ICP/BUSD ve ICP/USDT pariteleri listelenen ICP, bu kez TRY paritesiyle listelenmeye başlıyor. Bu durum Türkiye kripto para ekosisteminin Dfinity Foundation’ın projesi ve token’ı Internet Computer’a büyük bir ilgi duyduğu şeklinde açıklanabilir.

Bununla birlikte Türk Lirasına endekslenmiş bir stablecoin projesi, henüz Binance tarafından listelenmemiş durumda. Bu da bir fiat para birimi olan TRY’li bir paritenin, listelenmesi planlanan kripto paralar arasında bulunmasını “olağan” hâle getirmekte.

ATOM Endonezya’da Revaçta!

Geçtiğimiz ay merkeziyetsiz internet hizmet sağlayıcısı Althea tarafından kurulan Gravity Bridge kullanıma sunulmuştu. Gravity Bridge ile Ethereum ve Cosmos Blockchain’leri arasında ERC-20 token transferleri mümkün hâle gelmişti. Cosmos Blockchain’inin yönetişim token’ı ATOM, özellikle bu gelişmeden sonra ilgi görmeye başlamıştı.

Cosmos (ATOM) Tüm zamanlar fiyat grafiği

Bu ilgi Endonezyalıları da kapsıyor olmalı ki Binance, ATOM’u Endonezya Rupiah’ına (IDR) endekslenen bir BEP2 stablecoin’i olan Binance IDR (BIDR) ile pariteleyerek listeleme kararı aldı.

dYdX De Var!

Küresel kripto para borsası Binance’in listelenecek kripto para pariteleri duyurusunda dYdX’in token’ı da yer alıyor. Merkeziyetsiz türev işlem platformu dYdX’in geçtiğimiz 2021 yılı Ağustos ayında çıkarttığı token dYdX, ilgi görmeye devam ediyor.

dYdX Tüm zamanlar fiyat grafiği

Piyasaya sürülmesinin üzerinden 1 ay bile geçmeden OKEx gibi küresel kripto para borsalarında listelenmeye başlayan dYdX token’ı şimdi de ETH paritesi ile Binance kullanıcılarına sunuluyor.

Çin’in kripto para ve kripto para madenciliğine olan baskılarının da etkisiyle DeFi platformlarındaki işlem hacimleri ciddi derecede artarken, popüler türev işlem platformu dYdX’in hacmi lider merkezi borsaları geride bırakmaya başlamıştı. Merkeziyetsiz türev işlem platformu dYdX üzerindeki işlem hacmi, Coinbase’in işlem hacmini sollamıştı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version