Muhabbit

BIS, Kripto Paralar Hakkında Olumsuz Açıklamalarda Bulundu!

Uluslararası Ödemeler Bankası(BIS), kripto paralar hakkında olumsuz açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Uluslararası Ödemeler Bankası(BIS), kripto paralar hakkında olumsuz açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. BIS yayımlamış olduğu raporunda, kripto para piyasalarındaki dalgalanmaların gelişmekte olan ekonomiler için potansiyel bir risk olduğunu belirtti. ABD, Kanada, Arjantin, Brezilya, Meksika gibi ülkelerin merkez bankalarının temsilcilerinin de yer aldığı bu grup kripto paraların finansal istikrarı bozabileceğinin altını çizdi.

Kripto paraların fiyatlarındaki ani değişikliklerin, yatırımcılarda büyük kayıplara sebep olacağını savunan BIS şunları ekledi:

“Kripto paralar, özellikle enflasyonun yüksek olduğu ve gelişmekte olan ülkelerde, finansal istikrar yapısının daha da bozulmasına zemin hazırlamıştır. Ödeme sistemlerinin ucuzlatıldığı ve kripto paraların bu anlamda işe yaradığı düşüncesi bir illüzyondur. Bu nedenle, diğer birçok varlık grubu gibi kripto paralar da riskli varlıklar kategorisinde bulunmalı ve o şekilde düzenlenmelidir.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version