Muhabbit

Bitcoin (BTC), Uzun Vadede Altının Yerini Alacak!

Bitcoin altının yerini alacak mı?

bitcoin

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’tan bir üst düzey yönetici, Bitcoin’in (BTC) küresel finans sisteminde kalıcı bir varlık haline geldiğini ve dijital para birimini çevreleyen düşüncelerin değiştiğine dair somut bir işaret verdiğini söylüyor.

BlackRock’un CIO’su Rick Rieder Cuma günü CNBC’ye “Bitcoin’in geleceği çok parlak, daha uzun yıllar bizimle olacak” dedi.

Rieder, kendisinin bir Bitcoin yatırımcısı olmadığını söylerken, kripto paranın “büyük ölçüde altının yerini alacağını çünkü Bitcoin’in, bir altın külçesiyle dolaşmaktan daha işlevsel olduğunu” söyledi.

Bildiğiniz üzere Bitcoin (BTC) , bazen benzersiz değer deposu özelliği ile “dijital altın” olarak nitelendiriliyor. Bitcoin’in en coşkulu savunucuları, daha fazla yatırımcının Bitcoin’e yönelmesinin sonunda, altının piyasa değerinin bir kısmının Bitcoin’e aktarılacağına inanıyor.

Fiyatları altın bazında değerlendirecek olursak, 1 Bitcoin şu anda 9.961 ons değerinde.

Bitcoin ve altın paritesi.

2020, özellikle dijital para birimleri hakkında uzun süredir şüpheci bir tavır sergileyen kurumsal yatırımcıların fikirlerinin değiştiği yıl olarak nitelendirilebilir. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckemiller gibi yatırımcılar ağırlıkla Bitcoin tarafında yer alırken, Citigroup ve JPMorgan gibi büyük bankalar da Bitcoin’in yükselişine sessiz kalmadı.

İş tarafında, şirketlerin Bitcoin’in toplam arzının %4,54’ünü elinde tuttuğu tahmin edilmekte. Bu yüzdeyi dolara çevirecek olursak, şirketler yaklaşık 15.3 milyar $ değerinde Bitcoin sahibi.

Bu arada BlackRock, bu yılın başlarında nakit rezervlerinin bir kısmını BTC’ye dönüştüren bir iş istihbaratı şirketi olan MicroStrategy’deki mülkiyet hisseleri aracılığı ile Bitcoin’e uzaktanda da olsa el sallıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberi için: Altcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version