Muhabbit

Bitcoin Madenci Zorluğu Tüm Zamanların Yükseğine Yaklaşıyor!

Bitcoin fiyatı dalgalanmalar yaşamasına rağmen, madencilik zorluğu artmaya devam ediyor.

Bitcoin muhabbit

Bitcoin’in fiyatı son iki yılın en yüksek seviyelerine yaklaşarak 19.000 $ oldu ve madencilik zorluğu da bununla paralel olarak arttı. Fakat Bitcoin fiyatı dalgalanmalar yaşamasına rağmen, madencilik zorluğu artmaya devam ediyor.

Blockchain analiz servisi Glassnode’a göre, Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu bugün %8.9 arttı. Bununla beraber, Bitcoin’in madencilik zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %4.4 uzaklıkta.

Madencilik zorluğundaki artış, 2013 ve 2016 yıllarındaki boğa döngülerinin başlangıcına işaret ediyor. Fakat kripto para, tüm bunlara rağmen %11 oranında düşüş gösterdi. Bitcoin, Birçok Bitcoin balinasının sahip olduğu Bitcoinlerin bir kısmını borsaya taşıdığından bu yana 18.122 $ gibi bir fiyatta takılı kaldı.

Yükselen madencilik zorluğu, Bitcoin’in mempool’undaki işlemlerin sayısını artırmanın yanı sıra, kullanıcılar için ücretlerin ve blok oluşturulması için gereken sürenin artması anlamına gelebilir. Earn.com’un tahminlerine göre, en uygun BTC işlemi şu anda 14.272 satoshi. Yani kabaca 2,60 $’a tekabül ediyor.

Ethereum blockchain’i de son zamanlarda rekor seviyelere ulaştı. Glassnode, token fiyatının 23 Kasım tarihinde 600 $’dan 513 $’a düşmesinin ardından, Cuma günü ağın madencilik zorluğunun son iki yılın en yüksek seviyesinde olduğunu bildirdi.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version