Muhabbit

Bitcoin ve Ethereum’un yükselişi, ABD ekonomi politikalarına bağlı

QCP Capital analistleri, Bitcoin ve Ethereum’un yükselişini ABD’nin ekonomi politikalarının doların gücünü kontrol etme kabiliyetiyle ilişkilendirdi.

Son 24 saat içinde dijital varlıklarda önemli bir yükseliş oldu. Bitcoin 59.000 doların üzerine ve Ethereum da 3.000 doların üzerine çıktı.

ABD Merkez Bankası (Fed) ve Hazine’nin alacağı belirli kararlar, doların son yükselişini sınırlayacaktır ve bu da Bitcoin ve Ethereum gibi riskli varlıklar için olumlu bir ortam demek.

Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde %4,3 artarak 59.233 dolara yükseldi. Ethereum ise aynı dönemde %4 artışla 2.994 dolara yükseldi. Küresel kripto para piyasasının değeri de %3,7 artarak 2,34 trilyon dolara ulaştı.

QCP Capital analistlerine göre ABD’nin iki ekonomi politikası kararının, risk duyarlılığını artırarak Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların değerini yükseltme ihtimali var. Bu kararlar arasında Fed Başkanı Powell’ın faiz oranlarını %5,25’ten %5,50’ye düşürme kararı ve Hazine’nin Üç Aylık Geri Ödeme Duyurusu yer alıyor.

Analizlere göre güçlü bir dolar yatırımcıları daha yüksek getiri aramaya teşvik ederek Bitcoin gibi riskli varlıklara yatırım yapmaktan caydıracak ve bu da dolara olan talebi artıracak. Bunlar ihtimaller dahilinde.

Geleneksel finansal piyasa göstergeleri ile Bitcoin arasındaki korelasyon artıyor

Bitcoin’in mayıs ayında kripto piyasası için birincil fiyat barometresi olmaya devam etmesi ve varlık sınıfının genel piyasa değeri için öncü bir gösterge olarak önemli bir rol oynaması beklenmekte. Analistlere göre geleneksel finansal piyasa göstergeleri ile Bitcoin arasındaki artan korelasyon da dikkat çekici.

Analistler önümüzdeki bir iki ay içinde Bitcoin fiyatlarında bir konsolidasyon dönemi öngörüyor. Ticaretin belirli bir aralıkta gerçekleşmesi ve her iki yönde de 10.000 dolara kadar dalgalanmalar yaşanması muhtemel. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version