Muhabbit

BitMEX, Kara Para Aklamayla Mücadele İçin Eventus Systems İle Ortaklık Kurdu!

BitMEX, ortaklığın AML ve gözetim yeteneklerini desteklemek için yapıldığını açıkladı.

Bitmex muhabbit

Lider kripto para ticaret platformlarından biri olan BitMEX, şu anda ABD’deki suçlamalarının ardından Kara Para Aklamayı Önleme (AML) tedbirlerini güçlendiriyor.

Bu kapsamda kripto para borsası BitMEX 12 Kasım tarihinde yayımladığı bir blog gönderisinde, ticaret gözetimi ve kara para aklamayı önleme (AML) işlem yeteneklerini desteklemek için; uyumluluk, ticaret gözetimi ve risk yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Eventus Systems ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Duyuruya göre Eventus Validus’un teknolojisi, BitMEX müşterileri için güvenli ve emniyetli bir ticaret ortamı sunacak. Bunun yanında BitMEX’in mevcut ticaret gözetimi ve AML süreçleriyle birlikte çalışacak. Ortaklık hakkında blog gönderisinde şu ifadelere yer verildi.

“Kötü aktörleri daha verimli bir şekilde eleyebileceğiz ve BitMEX platformumuzda yetkisiz ticaret faaliyetleri için proaktif izlemeyi artırabileceğiz.”

Konu ile ilgili olarak BitMEX’in yeni işe alınan baş uyum sorumlusu Malcolm Wright ise şu açıklamayı yaptı:

“Kritik ticaret gözetimi ve AML işlevlerimizi desteklemek için Eventus’u seçtik. Bu seçim sektöre liderlik etme vizyonuyla uyum yeteneklerimizi olgunlaştırma planlarımızın önemli bir parçası olacaktır.”

Eventus Systems CEO’su Travis Schwab son bir yıl içinde büyük dijital varlık piyasası operatörlerini desteklemek için işlevsellik eklemek üzere önemli miktarda kaynak ayırdıklarını açıkladı. Schwab ayrıca yapılan ortaklık ile ilgili olarak ise şu açıklamayı yaptı:

“Sağlam, verimli Validus platformumuz aracılığıyla borsanın AML ve gözetim yeteneklerini güçlendirmesine yardımcı olmada kritik bir rol oynamaktan mutluluk duyuyoruz.”

Atılan bu adım, CFTC’nin ABD’de yasadışı olarak faaliyet gösterdiği için BitMEX’e karşı kara para aklama ve diğer sivil suçlamalarından yaklaşık bir ay sonra gerçekleşti.

Kripto borsasının bu son AML hareketi, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından yönlendirilen cezai suçlamalarla karşı karşıya olduğu için uyum prosedürlerini geliştirmek üzere başka bir çaba olarak görülüyor.

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version