Muhabbit

BitMEX Yeni Ethereum Kontratını Tanıttı

BitMEX ürün gamını genişletiyor.

bitmex

BitMEX bugün yaptığı yeni duyurusu ile, yeni Ethereum (ETH) kontratını tanıtmış bulunuyor. Başlatılan quanto vadeli sözleşmesinin sektörde başka bir örneğinin bulunmadığının da altı özellikle çizilmekte.

Yeni kontrat ile birlikte Perpetual Swap özellikleri geleneksel vadeli işlem kontratı özellikleri bir araya getirilmiş olacak.

Temelde “quanto vadelileri”, işlem yaptığınız enstrümandan farklı bir birim ile kar yada zarar etmeniz olarak tanımlanabilir.

Bildiğiniz üzere BitMEX’te ETHUSD paritesinden bir kontrat açtığınızda Ethereum paritesinin aksine kazancınız ya da zararınız Bitcoin (BTC) olarak yansıtılıyor. Yani kısacası ETHUSD paritesinden Bitcoin ile işlem yapmış oluyorsunuz.

Quanto vadeli işlem kontratı ile birlikte vadeli işlemlere, yani süreli kontrata Bitcoin ile işlem yapma fırsatı getirilmiş oluyor. Bu sayede vadeli bir kontratta Bitcoin ile işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

BitMEX’in Eriyen Pazar Payı Etken Olabilir

BitMEX’in sektörde artan oyuncu sayısı ile birlikte eriyen pazar payı farklı ve yeni ürünler geliştirmeye başlamasının ardında yatan sebep olabilir. Aynı zamanda son dönemde fazlasıyla yaşamaya başladığı işlemlerin durdurulması konusu BitMEX kullanıcılarını rahatsız eden bir başka konu. Defalarca DDoS saldırısı yaşadığını belirten BitMEX, son dönemde birkaç kez işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Bu durumun geçmişte neredeyse hiç yaşanmaış olması da yatırımcıların kafasında soru işareti yaratmış olabilir.

Son Yazılar

Exit mobile version