Muhabbit

BlackRock İki Büyük Madencilik Şirketine Yatırım Yaptı!

Blackrock, madencilik şirketleri Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain’den hisse satın aldığını açıkladı.

BlackRock Muhabbit

BlackRock Muhabbit

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan 30 Haziran 2021 tarihli bir başvuruya göre, 9 trilyon dolarlık varlığı yönetmesiyle dünyanın en büyük varlık yöneticisi sıfatını kazanan Blackrock, iki önemli madencilik şirketinden hisse satın aldı.

SEC raporuna göre Blackrock Marathon Digital Holdings’in %6,71’lik hissesi ile Riot Blockchain’in %6,61’lik hissesini satın almış. İki madencilik şirketi arasındaki toplam sermaye taahhüdünün 382.962.003,08 dolar olduğu belirtiliyor.

Şirketlerin Kripto Paralara İlgisi Artıyor!

Kripto para dünyası benimsenmeye devam ettikçe kurumsal şirketlerin yanında yatırımcıların da ilgisi çekilmeye başladı. Birçok yatırım şirketi ve bankası, müşterilerinin istekleri doğrultusunda kripto para fonları açmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Fidelity Group da madencilik alanına yönelerek Bitcoin madenciliği şirketlerinden hisse aldığını açıklamıştı. 7 trilyon dolarlık varlığı yöneten PA merkezli Vanguard Group, şu anda Marathon Digital ve Riot Blockchain’in en büyük hissedarı olmakta. BlackRock, bu son yatırımıyla birlikte Vanguard Group’un ardından Marathon Digital ve Riot Blockchain’in hissedarları arasındaki yerini alıyor.

Marathon Digital Holdings de Riot Blockchain de Kripto Paralardaki Fiyat Dalgalanmasını Yaşadı

Geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin’in 60 bin doların üzerine çıkmasıyla Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain hisselerinde belirli bir yükselişi gördü. Ancak 19 Mayıs tarihinde yaşanan düşüşle birlikte mevzu bahis şirketlerin hisse senetlerinde de düşüş meydana geldi.

Marathon Digital Holdings hisse senetler son 12 ayda %754’lük bir artış gördü. Riot Blockchain ise aynı dönemde Bitcoin fiyatındaki %288’lik artışa kıyasla %848 oranında bir fiyat artışı yaşadı. BlackRock şu anda 206.791.012.04 dolar değerinde Marathon Digital Holdings ve 176.170.991.04 dolar değerinde Riot Blockchain hissesine sahip.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version