Muhabbit

BMW, Günlük İşlerine Blok Zincirini Entegre Ediyor!

BMW teknolojiyi araçlara aktarıyor.

Alman araba üreticisi BMW, günlük operasyonlarına blok zincirini entegre etmeye ve Tayland’daki müşterileri için blok zinciri sadakat programı oluşturmaya hazırlanıyor. Ünlü araba markası merkeziyetsiz yapı sağlayıcısı için altyapı firması Coinweb, işlemler içinse BNB Chain ile anlaştı.

BMW yaptığı açıklamalarda blok zinciri teknolojisinin günlük operasyonlara 2 fazda entegre edeceğini belirtti. İlk olarak merkeziyetsiz teknolojinin günlük operasyonlar için entegre edileceğini belirten şirket, bu sayede zaman alan manuel işlerin otomatikleştirileceğini ve şirketin otomobil finansmanı hizmetlerini kolaylaştırmak istendiğini belirtti.

Projenin ikinci aşamasında ise Coinweb, BMW’nin sadakat programı müşterileri için özelleştirilmiş bir Web3 uygulaması geliştirecek. Program, BMW Grup müşterilerini teşvik etmek için blok zinciri temelli ödül sistemi sunacak. Bir müşterinin ekosistemdeki seviyesi ve statüsü, çeşitli eylemler yoluyla edindikleri sadakat ödülleri ile belirlenecek.

Ödül sahipleri, ödüllerini, BMW ve BMW ekosistemdeki ürünleri ve servisleri satın almak için kullanabilecek. Binance’in yerel ağı BNB zinciri işlemlerin gerçekleşmesi için kullanılacak.

Coinweb CEO’su Toby Gilbert sadakat programındaki ödül sistemine değinerek müşterilerin nasıl ödül kazanacağını açıkladı. Gilbert, müşterilerin her BMW ekosistemiyle etkileşime geçtiğinde ödüllendirileceğini belirtti. Yeni bir araba satın almak veya bir servise gitmek gibi örnekler de verdi. Gilbert ayrıca konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Müşteriler, sadakat puanlarıyla ödüllendirilecek ve bu ödülleri ekosistem içinde harcayabilecek. Umarız ki gelecekte küresel olarak da bunu yaparız. Ancak şimdilik sadece Tayland için ortaklık yaptık.”

BMW, blok zinciri kullanarak kağıt işlemlerini hızlandıracak

BMW Tayland’ın Kiralama Başkanı Bjorn Antonsson, merkeziyetsiz teknolojiyi ve kullanım alanlarını uzun süre aktif olarak incelediklerini söyledi. Antonsson, blok zinciri teknolojisinin günlük operasyonlara entegre edilmesinin manuel kağıt işlemlerini hızlandıracağına ve şirketin verimliliğine ve şeffaflığına katkıda bulunacağına inandığını açıkladı.

BMW’nin yaptığı bu hareket, araba üreticileri arasında merkeziyetsiz teknolojinin kullanımı sağlayan ilk işlem değil. BMW, 2018 yılında ilk olarak blok zinciri teknolojisini kobalt arzını takip etmek için kullandı ve ürünlerinin etik uygulamalar kullanılarak tedarik edildiğinden emin oldu. Bir başka Alman araba üreticisi Mercedes ise promosyon aracı olarak aktif olarak NFT ve kripto para birimleri kullanıyor.

İtalyan araba üreticisi Alfa Romeo da blok zinciri teknolojisini araba kayıtlarını tutmak için kullanıyor. Ferrari ise NFT entegrasyonu için pazarlık yapıyor.

Yerli Türk aracı Togg da blok zinciri teknolojisini kullanacağını belirtmişti. Avalanche ile anlaşan Togg, araç çıkmadığı için henüz blok zincirini ne için kullanacağını açıklamadı. Ancak Togg CEO’su daha önce yaptığı bir açıklamada Toggen adı verilen işlevsel bir token çıkarmak istediklerini açıklamıştı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version