Muhabbit

Brad Garlinghouse Kimdir? Ripple’da Sona Eren Koşuşturma!

Şirketten şirkete koşuşturmayla geçen yılların sonunda Ripple’da dinginliği yaşayan Brad Garlinghouse kimdir?

Brad Garlinghouse Kimdir? Ripple'da Sona Eren Koşuşturma!

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse kimdir?

Bradley Kent Garlinghouse, 1971 yılında Amerika’nın Kansas şehrinde doğmuştur. Kansas Üniversitesi’nde ve Harvard Business School’da işletme ve ekonomi üzerine eğitim gören Garlinghouse, birçok teknoloji şirketinde çalışarak bu eğitimin meyvesini yemiştir.

Şu anda (22.08.2020) Ripple’ın CEO’su olan Garlinghouse’un, özgeçmişinde yok yok! Yahoo!’nun birkaç departmanında etkin olarak çalışan Garlinghouse, 2003-2008 yılları arasında ünlü şirketin Kıdemli Başkan Yardımcılığı’nı yapmıştı. Yahoo! gibi çok bilindik ve tüm dünyada kullanılan bir arama motorunun yanı sıra Flickr, Ventures, Dialpad ve Home Network’te çalıştı.

Yahoo! sonrası ise yine bir teknoloji şirketi olan Silver Lake Partners’da Kıdemli Danışman olarak çalıştı. Kısa bir süre çalıştığı Silver Lake Partners’dan 2009 yılında ayrılarak 2011 yılına kadar AOL’de Tüketici Uygulamaları Başkanı olarak görev aldı.

Ardından eskiden YouSendIt olarak bilinen şimdi ki adı Hightail olan dosya paylaşım hizmeti veren internet sitesinde CEO olarak çalışmaya başladı. Tarihler 2014 yılının Eylül ayını gösterdiğinde yönetim kurulu ile fikirlerinin ters düşmesi sonucu şirketten ayrıldı.

Ripple Macerası!

Şu anda San Francisco’da yaşayan Garlinghouse, birçok şirkette CEO’luk görevini layığıyla yerine getirdi. Toplamda 12 şirkette çalışıp 11’inden çıkan Garlinghouse’un vardığı son nokta Ripple oldu. 2015 yılı Nisan ayında Ripple’a COO olarak katılan Garlinghouse tarihler 2016 yılı Aralık ayını gösterdiğinde şirketin CEO’luğuna terfi etti. Kariyeri boyunca birçok şirkette çalışıp birçok çalışma prensibi edinen Garlinghouse Ripple için değerli bir seçim olduğunu her gün kanıtlıyor.

Gerek Ripple gerekse önceki işlerinden dolayı hakkında yüzlerce haber yapılmış olan Garlinghouse, en son gündeme geçtiğimiz hafta verdiği demeçle geldi. Garlinghouse’a göre kripto para birimi teknoloji şirketinin Amazon’daki gibi bir ödeme seçeneği olarak kullanımının düşünüldüğünü ifade etti. Yani ödemelerin bir giriş noktası olacağını açıkladı. Demeçte, Ripple’ın daha çok Blockchain tabanlı uygulamalara yönelik bir hizmet vereceğini de ekledi.

Son demecinin dışında Garlinghouse sık sık Ripple’ın davalarıyla da gündeme geliyor. En son sosyal video paylaşım platformu YouTube’a açtığı davayla gündem olan Ripple, bunun dışında birçok dava ile de boğuşuyor. Garlinghouse, konu bu davalar olduğunda çoğu davanın asılsız iddialar doğrultusunda ilerlediğini ve düştüğünü savunuyor.

Son Yazılar

Exit mobile version