Muhabbit

Brave NFT Satışlarına Başlıyor!

Gizlilik odaklı web tarayıcı artık dijital sanat eseri satışına başlıyor.

Chromium tabanlı, blockchain entegrasyonu bulunan, aynı zamanda gizlilik özellikleri ile bilinen web tarayıcısı Brave, Swag Mağazası aracılığıyla artık değiştirilebilir olmayan tokenlar (NFT) satmaya başlıyor.

Bilindiği üzere Brave, geçtiğimiz yılın Nisan ayından bu yana mağazasını merkezi olmayan e-ticaret pazarı Dshop aracılığıyla güçlendiren girişim Origin Protokolü ile ortaklık kurmuştu. Yapılan bu ortaklık kapsamında artık Brave’in kripto para ödemeleri karşılığında NFT’leri satmasına izin verilecek.

Yapılan açıklamada Swag Store’un, kredi kartlarına ek olarak ödemeler için Ethereum (ETH) ve Brave’nin yerel temel token’ı BAT’ın kabul edileceği bildirildi.

Brave’in ilk NFT satışı, son Brave ve BAT Topluluğu Meme Yarışması’ndaki üç kazanan gönderime dayanan toplam 30 koleksiyon token ve fiziksel çıkartmayı içeriyor. Önümüzdeki haftalarda, Brave’in ayrıca Brave ve Origin’deki tasarımcılar tarafından yaratılan çok sınırlı sayıda NFT yayınlaması bekleniyor.

Origin Protocol’ün kurucu ortağı Matthew Liu, NFT’lerin dijital sanattan daha fazlası olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“NFT’ler yalnızca tahsil edilebilir, devredilebilir varlıklar olarak değil, aynı zamanda gerçek dünyadaki mal ve hizmetlerin dijital temsilleri olarak da hizmet edebilirler. Örneğin, sınırlı sayıda premium ürünleri temsil eden NFT’ler satın alınabilir, takas edilebilir ve sonra kullanılabilir.”

Değiştirilemez token’lara dayanan kripto sanatı, fiyatları ile birlikte  genel olarak patlama gösterdi. Temmuz 2020’de Trevor Jones’un bir kripto eseri olan “Picasso’s Bull“, kripto sanat piyasası Nifty Gateway’de 55.555 dolara rekor bir fiyata satıldı. Aralık ayında bir yatırımcı, Mike “Beeple” Winkelmann’ın dijital sanat koleksiyonu için bir saniyede 777.777 $ ödedi.

En son geçtiğimiz günlerde oyun platformu Axie Infinity’de bir sanal arazi parçası, NFT pazarında rekor kıran bir ücrete satıldı. Platformun en yeni topluluk üyelerinden biri olan “Flying Falcon” isimli kullanıcı 888,25 Ethereum (yaklaşık 1,5 milyon dolar) karşılığında dokuz bitişik Genesis bloğunun dijital mülkünü satın aldı.

Tüm bu bilgiler incelendiğinde 2020 yılında patlama yapan NFT’lerin 2021 yılında da parlak bir gelecek için yeşil ışık yaktığı görünüyor.

Daha Fazla NFT Haberleri İçin: NFT Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version