Muhabbit

BSC Üzerindeki DeFi Projesi Meerkat Hacklendi! Kayıp 31 Milyon $!

DeFi platformu Meerkat hacklendi. Platform, işlemlere başladığı günün hemen ertesi gününde saldırıya uğradı.

defi

hack

DeFi platformu Meerkat hacklendi. Platform, işlemlere başladığı günün hemen ertesi gününde saldırıya uğradı.

Binance Smart Chain üzerinde çalışan Meerkat, olay sonucu 31 Milyon $ değerindeki fonu kaybetmiş oldu. Telegram kanalından Meerkat ekibi tarafından yapılan duyuru ile ortaya çıkan saldırının, akıllı kontrat üzerinden gerçekleştiği belirtildi.

Kayıp tarafında ise 13.96 Milyon $ değerinde BUSD ve 73,653 BNB bulunuyor. Fonlar ise ağ üzerinde birçok farklı adrese dağıtılmış durumda.

Ortaya atılan iddialara göre olayın gerçekleşmesi için iki farklı olasılık bulunuyor. Bunlardan biri özel anahtarın çalınmış olması. Diğer olasılık ise saldırının direkt olarak Meerkat ekibi tarafından gerçekleştirilmiş olması. Kısacası ekibin “rug pull” yapmış olması.

Şüphelerin ekibe çevirilmesinde olayın hemen ardından Meerkat websitesi ve Twitter hesabının kapatılmış olması. Konu ile ilgili olarak Binance temsilcisi Telegram kanalında Meerkat’in Certik, PeckShield ve Slowmist tarafından kontrol edildiğini ve araştırmaların devam ettiğini belirtti.

Kayıp yaşayan kişiler ve bildirimler için bir web sayfası oluşturan Binance ekibi, konu ile ilgili güncellemelerin buradan takip edilebileceğini belirtti. Meerkat ile ilgili şimdiden 135 bildirim yapılmış durumda.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version