Muhabbit

BSN, CBDC Odaklı Cypherium Blok Zincirini Entegre Edecek!

Ethereum, Hyperledger Fabric, Tezos ve Solana’nın yanına Cypherium blok zinciri de katıldı.

bsn muhabbit

bsn muhabbit

Çin’in Blockchain Service Network (BSN), Cypherium blok zincirini entegre edecek. BSN, geliştiricilerin geliştirme araçlarına ve merkeziyetsiz uygulamalarına erişebildiği bir platformdur. BSN’ye; Ethereum, Hyperledger Fabric, Tezos, ConsenSys Quorum ve Solana gibi blok zincirleri entegre edildi. Her geçen gün BSN’ye entegre olan blok zincirlerinin artmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

BSN, Çin’deki ve yurtdışındaki bulut tabanlı “node”lar (düğüm) sayesinde çalışır. BSN platformu iki versiyondan oluşuyor; Çin versiyonu ve overseas (denizaşırı) versiyonu.

Cypherium, Bitcoin (BTC), merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve “stablecoin” gibi kripto para birimlerinin ticaretini sağlamayı vadeden izinsiz Layer 1 protokolüdür. Protokolün izinsiz olması ayrım yapmadan herkesin ağa katılabilmesi anlamına gelir.

Red Date Tech, BSN protokolünü inşa eden firma olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda Red Date Tech blok zinciri üzerinde kendi merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ve “stablecoin” için geliştirmeler yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde BSN, iki yeni portal kurarak küresel varlığını genişletmek için Türkiye ve Özbekistan ile anlaştı.

Red Date Technology, Aralık 2021’de Türkiye ve Özbekistan’da iki uluslararası BSN portalı kurmak için Türk danışmanlık firması Türk Çin İş Eşleştirme Merkezi (TUCEM) ile bir anlaşma imzaladı.

BSN Nedir?

BSN, DApp geliştiricilerinin blok zinciri uygulamalarını yönettikleri bir platformdur. BSN’nin dünya çapında herkese açık olan “node”ları (PCN) sayesinde geliştiriciler hangi PCN’e bağlanacağını seçip akıllı sözleşmeler ile işlemlerini yapabilir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version