Muhabbit

Buradan Altcoin Alınır mı? Bitcoin’de Yeni ATH Gelecek mi?

bitcoin düşecek mi

Ladies and Centilmenler, Bitcoin’in rekor üstüne rekor kırdığı bir haftayı geride bıraktık. Altcoinlere sıra gelmesini beklemeye devam. Stres dolu son haftalarımız. Önümüz bahar, sakince arkanıza yaslanın ve alım fırsatlarını değerlendirin.

Son 2 yılın zirvesine çıkarken, ATH seviyesine 5 bin dolar kala durgunlaşan ve kendini yataya alan BTC, dominance düşen trendine temas etti. Buraya en son temas 2021 Ocak ayının ilk haftasıydı. Umarım nerede olduğumuzu daha iyi anlamışşınızdır. O yüzden şu an BTC fiyatına odaklanmak yerine hala başlamayan altcoin rallisine hazırlık yapmak lazım. Her düşüşü fırsat bilip parçalı alımlar ile sepeti tamamlamak gerekiyor.

Buradan Altcoin Alınır mı?

Bitcoin 500 dolar çıksın 50x poz açıp para kazanayım işini trader’lara bırakın. Artık volatilitenin yüksek olduğu boğa başlayacak. Yüzde 10 aşağıdan alırım diye sattığın her malı 2x yukardan almak zorunda kalacaksın. Odak noktanı kaybetme, Bitcoin an itibarıyla 62 bin dolar olsa bile total market cap değeri alt coinlerin hala 1 trilyon. Ve beklentim boğada bunun 6.8 trilyon dolara çıkması. Bitcoin total cap değerinin ise 3.2 trilyon dolara çıkmasını bekliyorum. Büyük resmi görün lütfen %20-%30 kar için işlem yapma dönemi ayıda kaldı. Kaybettiğin ve satmadığın her şey için üzülme dönemini 2023’te kapattık. Artık her düşüşte içeri girmek için son fırsat gözüyle hareket etmek gerekiyor.

Bugün Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine düşecek olma ihtimali sizi o kadar korkutuyor ki, 73900’e çıkma ve ATH tazeleme olasılığını görmezden geliyorsunuz. 3 aydır tek vadeli işlem almadım, dün 62800 seviyesini görene kadar. O da elimde zaten spot var, en azından geri çekilme gelirse bunu düşen coinlere ekleme yapabilmek için yaptım. Hiçbir işlemim şu an para kazanmak üzerine olmadı. Her işlemimi daha çok nasıl mal toplayabilirim üzerine kurguladım. Bu dönemler para kazanıp dışarı çekme dönemi değil içerideki parayı artırma dönemleridir.


Dün 64 binden yaşanan geri çekilmede birçok coin muazzam alım fırsatları verdi. Ama şunu farkettim ben almak için koşarken siz satmak için koştunuz. %20 aşağı gelsin alayım dedikçe dısarıda kalmaya devam edeceksiniz. Gözlerinizle gördünüz, yarım saatte inip 5 dakikada yukarı attı kendini altlar. Küçük yatırımcıyı değil büyük yatırımcıyı takip edin. Son olarak elinizde hiç mal yoksa her yerden mal alınır. Parçalı şekilde ilerlediğiniz sürece sonunda kazanan siz olacaksınız.

Bitcoin’de Yeni ATH Gelecek mi?


20 Mart döneminde Fed faiz kararı var. %97 sabit bırakma yönünde, yani bir indirim söz konusu değil. Bu çerçevede gözler 1 Mayıs faiz kararına çevriliyor. Ama son gelen verilerle oradaki faizi sabit bırakma beklentisi %77’lere çıkmış durumda. Yani aslında 12 Haziran’a kadar bir indirim beklenmiyor. Nisan ayında Nasdaq ve S&P500 tarafında durağanlık, mayıs’ta bir geri çekilme bekliyorum. Bu çıkışların bir miktarının haziran ayında Bitcoin tarafına geçeceğine inanıyorum. Yani yeni ATH beklentimi haziran’a bırakıyorum. Ama 73900’ün masada olduğunu ve piyasanın manipülatif ilerlediğini unutmamak lazım. O yüzden 73900 mü gelir 42000 mi işin bu noktasına odaklanmayı bırakmayı ve her iki ihtimal içinde hazırlık yapmanızı öneriyorum. 52500 üstünde durduğumuz sürece piyasa bulish olacaktır.

Hayal satın almayın, yatırım yapın!!
Sizleri seviyorum ❤️ Beni takip edin!

Son Yazılar

Exit mobile version