Muhabbit

Büyük Oyun Şirketi; Blockchain, Metaverse ve NFT Planlarını Açıkladı!

Blockchain, NFT, metaverse artık somut olarak ürün ve hizmet teklifleri almaya başladığı için, işimiz üzerinde de önemli etkiler yaratacak değişiklikleri beraberinde getirecektir.

Metaverse-NFT-Muhabbit

Metaverse-NFT-Muhabbit

Japonya menşeli ve dünya çapında büyük bir oyun şirketi olan Square Enix, blockchain sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyor! Şirket, oyun tutkunu olanlar tarafından bilinen birçok video oyununun geliştiricisi ve yayınlayıcısı olarak tanınıyor.

Square Enix, yakın bir gelecekte NFT’ler ve play-to-earn oyunlarının geniş çapta bir benimsenmeye ulaşacağına inanıyor. Şirketin CEO’su Yosuke Matsude 01.01.2022 Cumartesi günü yayımladığı yeni yıl mesajında blockchain, metaverse ve NFT’lerle ilgili hedeflerinden bahsetti.

Facebook’un Meta Olması Metaverse’ün Önemini Gösteriyor

CEO açıklamasında, sıklıkla duyduğumuz bu kavramların geçici bir heves olmadığını ve geleceğimizi oluşturacağını söyledi. Bunun en önemli göstergesi olarak da sosyal medya devi Facebook’un şirket adını Meta olarak değiştirmesi olduğuna işaret etti. 2022 yılının metaverse’deki sanal dünyaların heyecanı ve cazibesi ile geçeceğine inanan CEO; genişletilmiş gerçeklik teknolojisi, 5G ve bulut bilişiminin (depolama) metaverse’ün varlığına katkı sağlayacağını da belirtti.

Şirket CEO’su Yosuke Matsude açıklamasına şu şekilde devam etti.

Bu soyut kavramlar (blockchain, NFT, metaverse) artık somut olarak ürün ve hizmet teklifleri almaya başladığı için, bizim işimiz üzerinde de önemli etkiler yaratacak değişiklikleri beraberinde getirecektir.

Açıklamanın tamamını paylaşan Twitter kullanıcısının bağlantısını üst tarafa ekledik.

CEO Yosuke Matsude, geçtiğimiz 2021 yılının NFT’ler ve metaverse için bir başlangıç yılı olduğunu ve bu yüzden piyasadaki spekülasyonlara uymayan birçok vahşi ticaretin gerçekleştiğini düşünüyor.

Ayrıca blockchain teknolojisini yasal hale getirmek için yatırımların hızlı bir şekilde arttığını ve bu teknolojiyi geliştirmeye hevesli olanların da çoğunlukla oyun sektöründen şirketler olduğunu belirtti. CEO Yosuke Matsude, şirketleri Square Enix’in sektöre ilk adımını attığında Ethereum tabanlı metaverse oyunu The Sandbox için 2 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldığını ve bu şekilde metaverse teknolojisine yatırım yaptığını söyledi.

Metaverse ve blockchain teknolojisine yatırım yapan ilk şirket elbette Square Enix değil, öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda rekabetin çok sert yaşanacağı ve sektörün de buna bağlı olarak hızla gelişeceği sahnelere tanıklık edeceğiz!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version