Muhabbit

Canaan, Patent İhlali Yaptığı Gerekçesi İle Bitcoin ASIC Çip Tasarımcısına Dava Açtı!

Canaan

Bitcoin madencilik donanım üreticisi Canaan, piyasadaki yeni Bitcoin ASIC çip üreticisi AGM Holdings’in çip tasarım ortağı HighSharp’a Çin’de dava açtığını duyurdu.

Şirket tarafından davaya ait mahkeme dosyalarına göre Canaan, Shenzhen HighSharp ve Sichuan Yinbimei’yi, daha önce Canaan tarafından patenti alınan tasarımlara dayandığı iddia edilen Bitcoin madencilik çiplerini ve donanımını yapıp sattığı için dava ediyor.

Nasdaq listesinde yer alan üretici, sanıklardan makinelerinin üretimini durdurmalarını ve 90 milyon yuan (yaklaşık14 milyon dolar) tazminat ödemelerini talep ediyor. 

HighSharp, 2013 yılında Clam Miner adlı bir Bitcoin ASIC yongasını piyasaya süren ancak işi gerçekleştiremeyen Li Chenjun ve Wangxing tarafından, entegre devre tasarımına odaklanarak 2016 yılında kuruldu.

HighSharp Bitcoin Madenciliğini Önceliğine Aldı

Hatırlanacağı üzere, AGM, eylül ayına kadar, kripto para birimi alanında önceden deneyimi olmayan, Nasdaq’ta listelenen bir muhasebe ve kurumsal kaynak planlama yazılımı şirketiydi. Yaz boyunca Bitcoin ASIC madencilik cihazı yapmak için bir pilot çalışma duyurdu ve HighSharp’tan Li’yi eş CEO’su ve başkanı olarak işe aldı.

AGM ayrıca HighSharp ile bir ortaklık anlaşması imzaladı, bu sayede HighSharp, Bitcoin ASIC çip tasarımına AGM’ye öncelik verecek ve bunun karşılığında gelecek yıl mart ayına kadar en az 100 milyon dolarlık siparişler için alıcılar sağlayacak. 

Geçen ay, AGM, Kanada merkezli donanım üreticisi MinerVA’ya 50.000’den fazla KOI C16 Bitcoin ASIC yongasının ön sipariş satışını duyurdu ve daha sonra en son nesil ekipmanından en az 45.000 birim cihazı ABD Bitcoin madencilik firmalarına sevk edilecek.

Son olarak yakın zaman önce AGM, ABD’de listelenen Çinli Bitcoin madencilik firması CCNC’ye 65 milyon dolar değerinde 10.000 birim daha satılacağını duyurdu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version