Muhabbit

Cardano ADA Fiyat Analizi 02.08.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Cardano yani ADA’yı inceleyeceğim. Grafiğimizdeki güncel teknik göstergelere ve olası fiyat hareketlerine değineceğim. Ayrıca 24 Temmuz 2022 tarihinde hazırladığım ADA fiyat analizini değerlendireceğiz.

ADA Fiyat 2 Ağustos 2022

Uzun bir süredir 0,55 dolar direnç bölgesini aşamayan Cardano, şu an 0,5037 dolar seviyesinde işlem görmekte.

ADA Grafik 2 Ağustos 2022

Cardano ADA fiyat grafiği 02.08.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

TradingView aracılığıyla hazırladığım grafik 4 saatlik zaman dilimindedir. Grafikte kullandığım veriler Binance borsasının ADA/USDT paritesine aittir. Grafik üzerinde görüldüğü gibi destek ve direnç bölgeleri bulunmaktadır. Ayrıca fiyatın 0,55 dolar seviyesinden aldığı tepkiler beyaz ok işaretleri ile gösterilmiştir. Grafiğin alt kısmında ise RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

ADA Analiz 2 Ağustos 2022

Destek ve direnç bölgelerimiz mor alanlar yardımıyla belirtilmiştir. 0,55 dolar seviyesi bizim için oldukça önemli. Bu seviyenin önemini 24 Temmuz 2022 tarihli ADA fiyat analizinde, ”0,55 dolar direnç bölgesine kadar yükselmesi durumunda kâr ve risk satışı yaparak takip edebiliriz.” şeklinde belirtmiştik. 0,55 dolar seviyesinden tepki alan ADA, %12 oranında değer kaybetti. 24 Temmuz tarihli Cardano fiyat analizini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
Güncel ADA grafiğine baktığımız zaman 0,51 dolar seviyesini kaybettiğini görmekteyiz. Şu an direnç bölgesine oldukça yakın olan ADA grafiğinde tehlike geçmiş değil. 0,51 dolar seviyesi aşılmadığı sürece 0,47 dolar destek seviyesi takip edilebilir.

ADA Yorum 2 Ağustos 2022

ADA grafiğinde takip ettiğimiz seviyeler oldukça iyi çalışmakta. Takip ettiğimiz direnç bölgelerinin kırılması durumunda kırılan direnç bölgeleri destek bölgesi olarak çalışacaktır. Bu nedenle grafiğimizi yakından takip ederek işlem fırsatı bulabiliriz.

Cardano grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafikte gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version