Muhabbit

Chainalysis Excygent’i Satın Aldı! Siber Suçlarla Mücadele Adımı!

Siber suçları araştırma ve inceleme şirketi Excygent’i satın alan Chainalysis, satın alım için yapılan ödeme miktarını açıklamadı.

Chainalysis

Chainalysis

Blockchain veri ve analiz kuruluşu Chainalysis, yeni bir şirketi satın aldığını açıkladı. Siber suçları araştırma ve inceleme şirketi Excygent’i satın alan Chainalysis, satın alım için yapılan ödeme miktarını açıklamadı.

Salı günü gerçekleşen duyuru ile birlikte ortaya çıkan satın alım ile birlikte iki şirket, siber suçlarla mücadeleyi bir adım daha ileri taşımayı hedefliyor.

Konu ile ilgili olarak konuşan Chainalysis CEO’su Michael Gronager, dark web üzerinde gerçekleşen işlemlerin ve websitelerinin takibini artıracaklarını (Silkroad vb.), aynı zamanda da terörizm gibi birçok alandaki fon aktarımlarının ve finansmanın takip edilmeye devam edeceğini açıkladı.

Devlet Kurumları ile Çalışıyor

Fidye yazılımları ile birlikte blockchain üzerinde gerçekleşen ödemelerin ilgili kurumlarla paylaşılacağını bildiren Chainalysis, halihazırda birçok devlet kurumu ile anlaşma içerisinde. İlgili kuruluşlara blockchain verileri satan ve gerekli takipleri gerçekleştiren şirket, ABD’li devlet kurumlarına en yakın blockchain veri analizi şirketi olarak da tanınıyor.

Geçtiğimiz yıl ciddi miktarda büyüyen Chainalysis, hem özel sektörden hem de ABD Hükümeti’nden destek görüyor. 4.2 Milyar $’lık değerlemeye ulaşan şirket, 100 Milyon $’lık fonlama ile birlikte yatırımlarını hızlandırmıştı.

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version