Muhabbit

KyberNetwork Verileri ChainLink’ten Alacak

Anlaşma sayesinde KyberSwap üzerinde tokenler için gösterilen fiyatlar ChainLink referansıyla sunulacak. 

kyber

ChainLink verileri DeFi üzerinde popülerliğini artırmaya devam ediyor. Önde gelen token swap servisi Kyber Network (KNC), fiyat beslemesi için ChainLink verilerinden yararlanacağını duyurdu.

Bu adım ile birlikte KyberSwap, ChainLink ile bu ay içinde verileri için anlaşma sağlayan 3’üncü platform oldu. Anlaşma sayesinde KyberSwap üzerinde tokenler için gösterilen fiyatlar ChainLink referansıyla sunulacak.

Konu ile ilgili olarak bir blog yazısı da yayınlayan KyberSwap, yeni entegrasyonu doğru fiyatı sunmak ve token swapları gerçekleşirken fiyatlarda oluşabilecek kaymaları engellemek için bir çözüm olarak tanımlıyor.

Konu ile ilgili olarak KyberSwap Ürün Müdürü Sunny Jain, şunları söylüyor.

KyberSwap olarak güvenilir fiyat beslemeleri sağlamak ve genel kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarmak için ChainLink gibi üst düzey bir proje ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

ChainLink Ürün Müdürü Johann Eid’in görüşleri ise şu şekilde.

Kullanıcıların alım satımları sonrası fiyat kaymalarını hesaplamak, güvenilir bir fiyat akışı sağlamak ve platform kullanıcılarına güven katmak için KyberSwap ile yaptığımız anlaşma sonucu verilerimizi platforma entegre etmekten heyecan duyuyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Kyber Network tokeni KNC, FTX platformunda da listelenmişti.

1 Ayda 3 Ortaklık

Chainlink fiyat verileri DeFi üzerinde adeta bir “standart” olma yolunda ilerliyor. Henüz Haziran’ın 14’ü olmasına rağmen 3 farklı proje ChainLink ile verileri için anlaşmış durumda.

2 Haziran’da AVA platformu üzerindeki geliştiricilere fiyat verilerini sunmak için ChainLink verileri entegre etmeye başladığını duyurmuştu. Konu ile ilgili olarak AVA kurucularında Kevin Seqniqi şunları söylemişti.

ChainLink yeni finansal araçlar için (merkeziyetçi olmayan) gerekli olan finansal verilere ve gerçek dünyadaki bilgi akışlarına erişim sağlıyor.

AVA ile gidilen ortaklığın ertesi gününde ise Ethereum (ETH) tabanlı merkeziyetsiz borsa Opium, verileri için ChainLink’ten yararlanacağını duyurmuştu.

Son Yazılar

Exit mobile version