Muhabbit

Çin Yasa Dışı Kripto Para Faaliyetlerine Savaş Açtı!

Çin Halk Bankası, yasa dışı kripto para faaliyetleri yürüten 11 şirketi “derhal temizlemeyi ve düzeltmeyi” planladığını açıkladı.

çin btc yasak muhabbit

çin btc yasak muhabbit

Çin’in merkez bankası Çin Halk Bankası’nın Shenzhen şubesi, yasa dışı kripto para faaliyetleri yürüten 11 şirketi “derhal temizlemeyi ve düzenlemelere hazır hâle getirmeyi yani düzeltmeyi” planladığını açıkladı.

Çin son zamanlarda kripto para sektörü ile alakalı radikal kararlar alıyor. Birçok kripto para fenomeninin ve kripto para borsasının Weibo hesaplarını yasaklayan, madencilik faaliyetlerine son verilmesini isteyen Çin, bu kez yasa dışı faaliyet gösterdikleri gerekçesiyle kripto para platformlarına uyarıda bulundu.

Çin’in en büyük şirketlerinden biri olan Ant Group’un teknoloji şirketlerine de geçtiğimiz yıl benzer bir uyarı yapılmıştı. Uyarı sonrası “baskılarla” Ant Group’un teknoloji şirketleri “düzeltmelere” tabi tutulmuştu. Aynı baskıların kripto para sektörüne de uygulanacağı düşünülüyor.

Bu düşünce, Ağustos ayının başlarında düzenlenen bir toplantıda verilen demeçlere dayanmakta. Toplantıda Çin Halk Bankası’nın merkez şubesi kripto para sektörüne karşı yapılan “yüksek baskıyı” sürdürmeye kararlı olduğunu dile getirmişti.

11 Kripto Para Şirketi Düzeltilecek!

Bugün (17 Ağustos 2021) devlete ait yayın organı Shanghai Securities Journal’da Çin Halk Bankası’nın Shenzhen şubesinin sınır ötesi döviz mevduatı sağlayan “tanınmış bir yerel finans kuruluşunun internet sitesinin” düzeltmesini tamamladığı yer aldı.

Düzeltmelerin bitmesinin yanında Shenzhen şubesinin kripto para sektöründe yasa dışı olarak faaliyet gösteren 11 kripto para platformunun “düzeltmesine” başlayacağı yer aldı. Ancak bu kripto para şirketlerin hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version