Muhabbit

Çin Zhejiang’ta Bitcoin Madencilik Makineleri Kapatıldı!

Çin’in Zhejiang kentinde kamu görevlileri tarafından çalıştırılan BTC madencilik makineleri kapatıldı!

çin btc yasak muhabbit

çin btc yasak muhabbit

Çin, bir ay önce kripto para madenciliği ve kripto paralarla ilgili ve diğer işlemlere sert yasaklar getirmesine rağmen bazı hükümet çalışanları bu yasakları görmezden gelmeye çalışıyor.

Blok zinciri medyası 8BTC tarafından paylaşılan “tweet”e göre Çin hükümeti, Bitcoin (BTC) hash oranındaki büyük payıyla bilinen Zhejiang eyaletine, kamu kaynaklarının Bitcoin madenciliği için kullanılması tehdidine karşı bir operasyon düzenledi.

8btcnews twıtter hesabı

Hükümetin gönderdiği müfettişler, gizli Bitcoin madenciliği şüphesini doğrulamak için toplam 4699 adet IP adresi taradı. Sonuç olarak müfettişler, 184 IP adresinin yasak olmasına rağmen Bitcoin madenciliği yaptığını doğruladı.

Bulunan IP adresleri, üniversiteler ve devlete ait çeşitli işletmelerin olduğu toplam 77 kamu birimine ait olduğu ortaya çıktı.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dışında Çinli kamu görevlileri, Tuya Coin ve Erg Coin gibi çok bilinmeyen 10-12 farklı “coin”in madenciliğini yapmaya çalışmış.

Madenciler ABD’ye Göç Ediyor!

Birden fazla medya kuruluşunun yaptığı açıklamaya göre, tüm yasa dışı madencilere el konuluyor. Madenciler çareyi başka ülkelerde arıyor. Madenciler genellikle ABD, Kazakistan ve Rusya ülkelerini tercih ediyor.

Geçen günlerde CNBC, ABD’nin madenciler için dünyanın en iyi yeri olduğunu gösteren bir rapor yayımlandı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version