Muhabbit

BSN, Cosmos Entegrasyonunu Duyurdu!

Cosmos, BSN’nin yalnızca Çin sürümüne entegre edilecek.

Çin ulusal blok zinciri projesi olan Blockchain Hizmet Ağı (BSN) tarafından yapılan bir duyuruya göre Ethereum platformunda çalışan bir proje olan Cosmos (ATOM) ile entegrasyon yapılacağını açıkladı.

Bilindiği üzere Çin blockchain projesi BSN, uluslararası sürümün aksine, sadece izin verilen kurumsal blok zincirlerini desteklemektedir.

Bu kapsamda, yalnızca Çince BSN’ye entegre olan Cosmos, Wenchang Zinciri adlı bir Açık İzinli Blok Zinciri (OPB) sürümüdür. Hibrit, aynı zamanda IrisNet’in geliştirilmesinin arkasındaki şirket olan Çinli blockchain girişimi Bianjie tarafından geliştirildi.

IrisNet, aynı zamanda Eylül 2020’de Ethereum, Tezos, Nervos, Neo ve EOSIO gibi diğer blockchain projeleri ile birlikte BSN International ekosistemine eklenen birçok kamu ağı arasında yer alıyor. BSN’nin daha önce 40’a yakın halka açık blockchain projesini kendisi ile entegre etme planlarının olduğunu açıkladığı da biliniyor.

BSN’nin izinli blok zinciri birlikte çalışabilirliğini teşvik etme hedefi göz önüne alındığında, Cosmos entegrasyonu bu amaca ulaşmada önemli bir adım olarak görülüyor. Çok zincirli bir ekosistem olarak Cosmos, hem dijital varlıklar hem de veriler için zincirler arası değer aktarımına odaklanmıştır. Bununla birlikte, çok zincirli protokolün izinli bir sürümü ile entegresinin, Çin’in, BSN Çin ve BSN Uluslararası için bile geçerli olan düzenleyici ortamıyla uyumlu olduğu belirtildi.

Cosmos’un, gelişmekte olan merkezi olmayan finans alanını Ethereum’un ötesine genişletmeye yönelik geliştirme çalışmalarına öncülük ettiği biliniyor. Bu kapsamda Cosmos, Ocak ayında yeni bir Stargate yazılım geliştirme kitinin bir parçası olarak geliştirici topluluğu için Inter Blockchain Topluluğu protokolünü başlatmıştı. Yine 2020’nin ortalarında Kava, Cosmos blok zincirinde piyasaya sürülmüş ve kullanıcıların Binance Coin’i (BNB) yatırmalarına ve USDX stablecoinini kazanmalarına izin verilmişti.

BSN Hakkında

BSN, ilk olarak 2019 yılının sonlarında pilot uygulamaya konulan Çin hükümeti destekli blockchain girişimidir. Proje başlangıçta, küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blok zincirleri üzerinde blok zinciri uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olacak bir teknoloji merkezi olarak konumlandırıldı. Program, küresel ticari kullanım için Nisan 2020’de resmi olarak başlatıldı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version